Stilic show w Krakowie

Po świetnym widowisku Wisła Kraków pokonała u siebie Lechię Gdańsk 3:1. To pierwsze zwycięstwo Białej Gwiazdy na swoim terenie w tym sezonie. Wcześniej podopieczni Smudy u siebie przeważnie remisowali. Dzisiaj po bardzo zaciętym spotkaniu odnieśli zasłużone zwycięstwo mimo, że do przerwy przegrywali 0:1. Bohaterem krakowian został zdobywca dwóch przepięknej urody bramek Semir Stilic.

Krakowianie w pierwszej połowie mieli zdecydowaną przewagę, ale schodzili po niej do szatni przegrywając 0:1.

O dużym szczęściu mógł mówić w 10. min. bramkarz Lechii Dariusz Trela. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Garguły, w polu karnym Lechii powstało olbrzymie zamieszanie. W końcu w kierunku bramki uderzył Paweł Brożek. Od wyciągania piłki z siatki „uratował” golkipera słupek.

Siedem minut później w polu karnym gdańszczan padł Brożek, ale sędzia uznał, że nie był faulowany. W 25. minucie arbiter podyktował „jedenastkę”, ale dla gości – Mateusz Możdżeń podał prostopadle do Macieja Makuszewskiego, a ten został sfaulowany przez Dariusza Dudkę. Rzut karny wykorzystał Stojan Vranjes.

Po przerwie rozwiązał się worek z golami dla wiślaków. Pierwszy do trafił do siatki Maciej Sadlok, który pokonał Trelę strzałem z ostrego kąta. W 56. min. Brożek tak zgrał głową piłkę do Semira Stilica, że ten z najbliższej odległości łatwo umieścił ją w siatce. Po wyniku 2:1 śmielej zaatakowała Lechia. Blisko pokonania Michała Buchalika był w 80. min. Bartłomiej Pawłowski, ale trafił w słupek.

Losy spotkania rozstrzygnął, już w doliczonym czasie gry, Stilic, który skutecznie uderzył z rzutu wolnego.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 3:1 (0:1)

Maciej Sadlok (51), Semir Stilic (56),  (90+1-wolny) – Stojan Vranjes (26-karny)

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok – Łukasz Garguła (73. Tomasz Zając), Semir Stilic, Alan Uryga, Maciej Jankowski, Rafał Boguski (79. Emmanuel Sarki) – Paweł Brożek.

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Mateusz Możdżeń (80. Adam Buksa), Tiago Valente, Rafał Janicki, Nikola Lekovic – Maciej Makuszewski (75. Danijel Aleksic), Ariel Borysiuk (66. Marcin Pietrowski), Stojan Vranjes, Daniel Łukasik, Piotr Grzelczak – Bartłomiej Pawłowski.