Premier League. Faworyci rozpoczęli od wygranych

Drużyny Liverpoolu oraz Machesteru City udanie zainaugurowały nowy sezon ligi angielskiej. The Reds pokonali na własnym stadionie Southampton 2:1. The Citizens przywieźli zaś komplet punktów z Newcastle, ogrywając gospodarzy 2:0.

Starcie Liverpoolu z Southamptonem zapowiadało się jako pojedynek z podtekstami. Zespół z miasta Beatlesów w przerwie letniej sprowadził do siebie trach graczy swojego dzisiejszego rywala: Adama Lallanę, Rickiego Lamberta oraz Dejana Lovrena. Ostatecznie w wyjściowym składzie pojawił się tylko ten ostatni, zaś Lambert zameldował się na boisku w 76. minucie gry. Niestety, w podstawowej jedenastce Świętych zabrakło Artura Boruca, który jeśli nie odejdzie z klubu, na dłużej może trafić na ławkę rezerwowych. Numerem jeden dla menedżera Ronalda Koemana jest sprowadzony z Celticu Glasgow Fraser Forster, który nie tak dawno skapitualował sześciokrotnie w dwumeczu z warszawską Legią w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Mecz na Anfield Road w początkowej fazie przebiegał pod dyktando gospodarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 23. minucie precyzyjne długie zagranie Jordana Hendersona trafiło do Rahima Sterlinga, a ten pokonał Forstera w sytuacji sam na sam. Po golu coraz lepiej zaczął prezentować się Southampton. Goście przejęli inicjatywę i w w drugiej połowie doprowadzili do wyrównania. W 56 minucie Nathaniel Clyne po wirtuozerskim zagraniu piętą Dusana Tadicia nie dał szans na skuteczną interwencję Mignoletowi. Parę minut później Święci powinni już prowadzić, ale Steven Davis uderzył zbyt anemicznie z kilku metrów. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 79 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym Daniel Sturridge wepchnął piłkę do siatki rywali z bliskiej odległości. Liverpool miał dużo szczęścia w końcówce, gdy w dogodnej sytuacji spudłował Shane Long. The Reds triumfowali 2:1, ale stylem gry nie zachwycili.

Manchester City, mistrz Anglii, póki co nie przeprowadził wielu transferów w letnim oknie transferowym. Wynikało to z faktu, iż The Citizens muszą przestrzegać finansowego fair play. Do zespołu dołączyli Eliaquim Mangala oraz Fernando, obaj grający wcześniej w FC Porto. Newcastle tradycyjnie już postawiło na kierunek francuski. Do zespołu Srok przyszli: Remy Cabella z Montpellier oraz Emmanuel Riviere z AS Monaco. Ciekawym ruchem było także sprowadzenie z Feyenoordu Rotterdam prawego defensora Daryla Janmaata, reprezentanta Holandii, który ma zastąpić Mathieu Debuchy’ego, sprzedanego do Arsenalu Londyn.

Mecz w Newcastle rozpoczął się od ataku gości, którzy już w trzeciej minucie mogli zdobyć gola, ale Edin Dzeko przegrał pojedynek z Timem Krulem. Później do głosu doszli miejscowi, ale bez efektu bramkowego. To, co nie wychodziło Srokom, udało się mistrzom Anglii. W 38. minucie po odebraniu Dzeko golkipera rywali pokonał David Silva. W drugiej części gry Newcastle próbowało grać odważniej, ale nie przyniosło do spodziewanego rezultatu. City zadało decydujący cios przeciwnikom w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Strzelcem drugiego gola dla podopiecznych Manuela Pellegriniego okazał się Sergio Aguero.

Liverpool FC – Southampton 2:1 (1:0)