fot. PAP/Leszek Szymański

Euro 2020. Oficjalnie: wszystkie mecze „Biało-Czerwonych” przeniesione!

To już oficjalna informacja: reprezentacja Polski mecze fazy grupowej Euro 2020 rozegra w Sankt Petersburgu oraz Sewilli.


Przypomnijmy, że początkowo „Biało-Czerwoni” mieli występować w Dublinie i Bilbao. Oba miasta nie mogły jednak zagwarantować obecności co najmniej 25 procent kibiców na trybunach w każdym ze spotkań Euro 2020, a taki warunek stawiała UEFA. W przypadku Irlandczyków oraz Basków okazało się to jednak niemożliwe, stąd zmiana lokalizacji.

W piątkowe popołudnie oficjalnie poznaliśmy nowe miasta, które będą gościć zespół Paulo Sousy podczas zbliżającego się wielkimi krokami kontynentalnego czempionatu.

Ostatecznie padło na Sankt Petersburg oraz Sewillę. W Rosji polscy piłkarze zmierzą się ze Słowacją (14.06) i Szwecją (23.06), natomiast w stolicy Andaluzji zagrają z Hiszpanią (19.06). Wszystko to w ramach rywalizacji w grupie E.

Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca meczem pomiędzy Turcją a Włochami na Stadio Olimpico w Rzymie. Finał turnieju zaplanowano na 11 lipca. Przed samą imprezą z kolei naszą drużynę narodową czekają dwie towarzyskie potyczki – z Rosją (01.06 we Wrocławiu) oraz Islandią (08.06 w Poznaniu).

Sport.RIRM

drukuj