Ekstraklasa. Raków lepszy od Zagłębia

W meczu kończącym 3. kolejkę PKO Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Zagłębie Lubin 2:1. Dzięki wygranej, podopieczni Marka Papszuna wskoczyli na najniższy stopień podium.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)
Vladislavs Gutkovskis 1′ David Tijanić 48′ – Rok Sirk 66′

Ekipa z Częstochowy na prowadzenie wyszła już w 1. minucie spotkania. Wówczas Fran Tudor posłał ładną centrę z prawego skrzydła, a pozostający bez opieki w polu karnym rywali Vladislavs Gutkovskis strzałem głową otworzył wynik meczu. Dla Łotysza było to już trzecie ligowe trafienie w dopiero co rozpoczętym sezonie.

Zawodnicy Marka Papszuna drugi cios zadali chwilę po przerwie. Zaczęło się od złego wybicia futbolówki przez Lubomira Guldana. Piłkę przejął Vladislavs Gutkovskis, który od razu zagrał do Frana Tudora, a ten dośrodkował do Davida Tijanicia. Słoweńcowi pozostało tylko dopełnić formalności i Dominik Hładun po raz kolejny musiał skapitulować.

Zagłębie stać było jedynie na honorowego gola autorstwa Roka Sirka. 27-letni piłkarz wykorzystał podanie Sasy Zivca sprzed linii końcowej i z bliskiej odległości pokonał Jakuba Szumskiego.

Wygrana pozwoliła Rakowowi awansować na trzecią pozycję w rozgrywkach. „Miedziowi” natomiast stracili pierwsze punkty w trwającym sezonie ligowym. W efekcie spadli na piąte miejsce w tabeli. Stawce przewodzi – z kompletem dziewięciu „oczek” – Górnik Zabrze.