Liga Mistrzów. Kane przesądził sprawę, Tottenham w ćwierćfinale

Borussia Dortmund nie zdołała odrobić trzybramkowej straty ze spotkania na Wembley i po kolejnej porażce z Tottenhamem Hotspur (0:1) odpadła z Champions League. Jedynego gola w meczu zdobył Harry Kane.

Dortmundczycy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Po wysokiej porażce w Londynie nie pozostało im nic innego jak tylko ruszyć do ataku od pierwszego gwizdka. Mauricio Pochettino postawił na pięciu defensorów, by mieć kontrolę nad wynikiem i nie dopuścić do negatywnego obrotu zdarzeń. Koguty świetnie się uzupełniały, co zdecydowanie utrudniło gospodarzom zadanie. Przez 30 minut oddali oni zaledwie jeden celny strzał. Na nic zdała się więc zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki.

Tuż po przerwie jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Harry Kane. Snajper Tottenhamu wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Moussy Sissoko. W tym momencie Niemcy potrzebowali do awansu pięciu goli, co było zadaniem niemożliwym. Nie udało się im zdobyć choćby trafienia honorowego.

W meczu z Tottenhamem zabrakło Łukasza Piszczka. Były reprezentant Polski nie zagrał z powodu kontuzji.