Liga Mistrzów. Grad bramek na Santiago Bernabeu, Schalke odpada mimo zwycięstwa

Real Madryt uległ na włsnym terenie Schalke 04 Gelsenkirchen 3:4 (2:2) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Champions League, ale dzięki wygranej 2:0 w pierwszym spotkaniu to Królewscy awansowali do ćwierćfinału. Bramki dla gospodarzy zdobywali Cristiano Ronaldo (dwie) i Karim Benzema. Dla gości trafiali Christian Fuchs, KlaasJan Huntelaar (dwukrotnie) i Leroy Sane.

Real nie zachwyca ostatnio swoją formą, ale po zeszłorocznej rywalizacji z niemieckim klubem raczej nikt nie spodziewał się problemów, a przypieczętowania awansu.

Niespodziewanie to goście od początku przejęli inicjatywę. W 10. minucie po dograniu Maxa Meyera niecelnie uderzył Eric-Maxim Choupo-Moting. Mimo początkowego niepowodzenia Schalke naciskało, co przyniosło efekt już dziesięć minut później. Tranquillo Barnetta dośrodkował z prawej strony do Christiana Fuchsa, a ten mocnym strzałem pokonał Ikera Casillasa, dając przyjezdnym prowadzenie. Podopieczni Roberto Di Matteo nie cieszyli się zbyt długo. Już w 25. minucie do remisu doprowadził Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał dobrą centrę z rzutu rożnego i głową umieścił piłkę w siatce.

W 40. minucie bliski szczęścia był Klaas-Jan Huntelaar. Napastnik gości huknął z szesnastu metrów, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Swój cel Holender osiągnął już po chwili. W polu karnym piłkę otrzymał Max Meyer, którego zatrzymał Casillas. Odbita przez golkipera gospodarzy futbolówka trafiła pod nogi Huntelaara, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zmienił wynik na 2:1. Piłkarzom niemieckiego klubu ponownie nie było dane cieszyć się z prowadznia zbyt długo. W ostatniej minucie pierwszej części gry kapitalną wrzutką w szesnastkę popisał się Fabio Coentrao. Najwyżej w powietrze wyskoczył Ronaldo, który precyzyjnym uderzeniem głową nie dał szans Timonowi Wellenreutherowi na skuteczną interwencję.

Od początku drugiej połowy nadal przeważali goście. W 46. minucie z piętnastu metrów Casillasa zaskoczyć próbował Barnetta, ale Hiszpan był na posterunku. Przyjezdni grali, jednak do siatki trafili podopieczni Carlo Ancelottiego. Piłkę w szesnastce otrzymał Karim Benzema, który przebiegł wzdłuż piątego metra dwukrotnie markując uderzenie. Kiedy minął już bramkarza z łatwościa umieścił futbolówkę w bramce. Tym razem to Królewscy nie świętowali zbyt długo. Tuż przed szesnastką Los Blancos miejsce znalazł sobie Liroy Sane. 19-latek kapitalnie przymierzył z lewej nogi i fantastycznym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bezradnego Casillasa.

W 65. minucie sytuacji oko w oko z Wellenreutherem znalazł się Alvaro Arbeloa, jednak hiszpański defensor nie zdołał wygrać pojedynku z młodym golkiperem Schalke. Swojego gola szukał także Toni Kroos, który zdecydował się na próbę z dystansu. Timon Wellenreuther zdołał sparować jego potężne uderzenie na rzut rożny. 20-letni bramkarz zatrzymał także groźny strzał Garetha Bale’a kilka minut później.

W końcówce spotkania nadzieje na awans niemieckim kibicom dał Huntelaar. Wykorzystał on błąd defensorów Realu i w pojedynku sam na sam z Ikerem Casillasem z łatwością poradził sobie z hiszpańskim bramkarzem, pakując piłkę pod poprzeczkę. Zawodnicy Di Matteo, którzy do pełni szczęścia potrzebowali zaledwie jednego trafienia dalej naciskali na zeszłorocznego triumfatora rozgrywek. Swoich sił próbowali Leroy Sane i Benedikt Hoewedes, jednak górą z tych pojedynków wychodził kapitan Los Blancos.

Piłkarze Schalke nie zdołali pokonać drużynę Carlo Ancelottiego i mimo świetnej gry musieli pogodzić się z odpadnięciem z rozgrywek. Real powtórzył zeszłoroczny sukces i po raz drugi z rzędu wyeliminował niemiecki zespół na tym etapie Ligi Mistrzów. Teraz Królewscy mogą skupić się na przygotowaniach do Gran Derbi.