Liga Mistrzów. Ajax postraszył bezbarwne PSG

Paris Saint-Germain pokonało u siebie Ajax Amsterdam 3:1 w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na bramkę Edinsona Cavaniego odpowiedział Davy Klaassen. W końcówce triumf gospodarzom zapewnili Zlatan Ibrahimović do spółki z Urugwajczykiem. W ostatnim meczu paryżanie powalczą z Barceloną o pierwsze miejsce w grupie F.

PSG vs Ajax AmsterdamPoczątek spotkania nie przyniósł nam emocji na poziomie Champions League. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero w 24. minucie. Po dobrym podaniu Zlatana Ibrahimovicia w sytuacji sam na sam znalazł się Ezequiel Lavezzi. W najważniejszym momencie Argentyńczykowi zabrakło zimnej krwi. Trafił on prosto w Jaspera Cillessena, marnując tym samym wyśmienitą okazję do wyprowadzenia swojej ekipy na prowadzenie. W 33. minucie to, co nie udało się Lavezziemu, wykonał Edinson Cavani. Po znakomitym zagraniu „Ibry” za linię obrony były napastnik Napoli ponownie stanął oko w oko z golkiperem Ajaxu. Tym razem zauważył jednak dobrze włączającego się do akcji Urugwajczyka, który dopełnił tylko formalności.

PSG vs Ajax AmsterdamPo przerwie pierwszą dobrą, a zarazem skuteczną akcję przeprowadzili zawodnicy ze stolicy Holandii. Z prawego skrzydła Ricardo Kishna dośrodkował wprost na głowę Daviego Klaassena, który efektownym szczupakiem pokonał Salvatore Sirigu. W 78. minucie z rzutu wolnego przymierzył Lasse Schoene, a futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Już chwilę później swojego pierwszego gola w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył Zlatan Ibrahimović. Szwed po dokładnym podaniu z głębi pola Javiera Pastore przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem na długi słupek nie dał szans Cillessenowi. Podopieczni Laurenta Blanca poszli za ciosem i w 83. minucie dobili rywali. Błąd Nikiego Zimlinga, który zagrał zbyt krótko do swojego bramkarza, wykorzystał Cavani. 27 – latek zwodem minął bezradnego golkipera i ponownie umieścił piłkę w siatce.

Dzięki zwycięstwu PSG utrzymało pozycję lidera i o pierwsze miejsce w grupie zagra z FC Barceloną. Ajax, który już wcześniej przestał liczyć się w walce o awans do fazy pucharowej, zmierzy się w następnej kolejce z APOEL-em Nikozja. Stawką pojedynku będzie udział w Lidze Europy.