fot. twitter.com/EuroAthletics

Lekkoatletyka. Rekord Polski Michała Haratyka

Michał Haratyk ustanowił nowy rekord Polski w pchnięciu kulą. W trakcie mityngu w Ostrawie wicemistrz Europy z Amsterdamu (2016) uzyskał 22,08 m. Dalej od Polaka pchnął tylko Nowozelandczyk Tom Walsh (22,16 m).


Michał Haratyk nie zwania tempa. Doskonałą formę pokazał już w trakcie Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, gdzie w sześciu próbach – za każdym razem – kula lądowała poza granicą 21 m. Teraz Polak złamał kolejną barierę. 22,08 m to absolutny rekord Polski. Do tej pory najlepszy wynik na stadionie to 21,97 m uzyskane właśnie przez Haratyka. 22 m, ale w hali, pchnął Konrad Bukowiecki.

Rekordowy rezultat zawodnik Sprintu Bielsko-Biała uzyskał w trzeciej próbie. To drugie najdalsze pchnięcie w XXI wieku i najlepszy w tym roku wynik w Europie. Haratyk na ME w Berlinie pojedzie jako główny kandydat do złota.

W Ostrawie wystąpili także inni biało-czerwoni. Konkurs skoku o tyczce wygrał Paweł Wojciechowski (5,75 m), który w trudnych warunkach pokonał mistrza świata Sama Kendricksa. Na 1500 m czwarte miejsce zajęła Sofia Ennaoui. Jej wynik – tyle, że w biegu na 110 m przez płotki – powtórzył Damian Czykier.

Sport.RIRM

drukuj