Królowa sportu w Toruniu

Sukcesem polskich lekkoatletów zakończył się I Halowy Europejski Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup 2015, jaki odbył się we wtorkowy wieczór w Toruniu. Zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Dla niektórych lekkoatletów impreza w grodzie Kopernika była pierwszym startem w sezonie, a aż 9 z nich uzyskało minima PZLA na halowe mistrzostwa Europy, jakie odbędą się w dniach 5-8 marca w Pradze.

We wtorek do Torunia zjechali najlepsi polscy lekkoatleci i wielu czołowych z całego świata. Publiczność zgromadzona w nowej hali sportowo-widowiskowej oglądała dobre widowisko. W ciągu dwóch godzin rozegrano 10 konkurencji biegowych i 4 techniczne. Kim Collins (Saint Kitts i Nevis) w biegu na 60 m wyrównał najlepszy w tym roku wynik na świecie, osiągając czas 6,48.

Ciekawe wyglądały biegi na 800 metrów. Wśród panów równych sobie nie miał Adam Kszczot – jedynka na światowych listach, a wśród pań zwyciężyła Jennifer Meadows (Wielka Brytania). Jednak tuż za jej plecami linię mety przekroczyła Joanna Jóźwik osiągając czas 2.00,01, tylko o 2 setne sekundy gorszy od rekordu Polski Lidii Chojeckiej.

Dobre widowisko zafundowały panie w skoku wzwyż. Pod nieobecność Kamili Lićwinko – pierwsze miejsce zajęły koleżanki klubowe z Wrocławia Justyna Kasprzycka i Urszula Gardzielewska, osiągając wysokości 1,92. W skoku w dal świetnie spisał się Adrian Strzałkowski, skacząc 7,97. W ostatnim skoku o 1 centymetr przeskoczył Chińczyka Li Jinzhe, który wcześniej 4 próby spalił i z jednej zrezygnował. Odkryciem zawodów można z pewnością okrzyknąć Michała Haratyka, który zwyciężył w pchnięciu kulą wynikiem 20.10m. W skoku o tyczce najlepszy okazał się Piotr Lisek osiągając wysokość 5,70.

Należy cieszyć się z rezultatu 17-letniej Ewy Swobody w sprincie na 60m, która czasem 7.30 poprawiła należący do niej rekord Polski juniorek.

Podczas toruńskich zawodów minima na marcowe mistrzostwa Europy w Pradze uzyskali:

bieg  na 60 m – Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)– 7.30,

400-metrowcy Justyna Święty (AZS AWF Katowice)  – 52,73 i Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) – 46,54,

60 m przez płotki – Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz) – 8.10,

skok w dal – Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki) – 7,97,

skok o tyczce – Piotr Lisek (OSOT Szczecin) – 5,70,

pchnięcie kulą – Michał Haratyk (AZS AWF Kraków) – 20,10,

skok wzwyż Justyna Kasprzycka i Urszula Gardzielewska (obie AZS AWF Wrocław) – 1,92.

Katarzyna Cegielska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl