Euroliga. Kursk rozbity w Krakowie, nie ma mocnych na Wisłę Can Pack!

Fantastyczna druga połowa przesądziła o zwycięstwie koszykarek Wisły Can Pack Kraków nad faworyzowanym Dynamem Kursk 77:62. Po dwóch kolejkach Euroligi mistrzynie Polski plasują się na pierwszym miejscu w tabeli grupy A.

Po początkowej wymianie ciosów, zgodnie z oczekiwaniami na parkiecie zaczęły dominować przyjezdne. Z czasem rosyjska drużyna wyraźnie odskoczyła krakowiankom, co było efektem świetnej dyspozycji Evgeni Belyakovej i Nneki Ogwumike (8:17).  Twarda defensywa Dynama oraz nieskuteczne próby z dystansu pozwalały goszczącym koszykarkom kontrolować boiskowe wydarzenia. Bilans punktowy skutecznymi dobitkami poprawiała nieco dobrze kryta i niepotrafiąca rozwinąć skrzydeł Jantel Lavender (14:20).

Wisła trafiała jedynie z bliskiej odległości od kosza. W obronie mistrzynie Polski łatwo pozwalały się mijać, czego efektem była dobra postawa Isily Alben, czy Iriny Ospinovej. Drużynę próbowała obudzić Courtney Vandersloot, co nie zmieniło jednak obrazu gry. Do przerwy gospodynie przegrywały z rosyjskim faworytem 32:39.

Zwycięski marsz krakowianki rozpoczęły w trzeciej kwarcie. Wspaniała współpraca między Allie Quigley i Vandersloot odciążyła środkowe i pozwoliła miejscowym na dogonienie rywalek. Dużą rolę odgrywała również silna obrona, zmuszająca Rosjanki do wielu nieefektywnych akcji. Dzięki punktom Justyny Żurowskiej przed decydującą odsłoną, to ekipa spod Wawelu była bliższa wygranej (52:50).

W ciągu ostatnich 10 minut Wisła zdeklasowała przeciwniczki. Koleżankom pozazdrościła Farhiya Abdi, która zaczęła brylować na parkiecie. Dynamo nie otrząsnęło się już do końca, a przestój jaki Rosjanki zanotowały w drugiej połowie spowodował, że z kolejnego triumfu cieszyć się mogły zawodniczki „Białej gwiazdy”.

Wisła Can Pack Kraków – Dynamo Kursk 77:62 (14:20, 18:19, 20:11, 25:12)

Wisła: Vandersloot 18, Abdi 18 Lavender 16, Quigley 16, Żurowska 6, Petronyte 2, Ouvina 1.

Dynamo: Ogwumike 24, Prince 16, Belyakova 13, Osipova 2, Milovanovic 2, Alben 2, Jekabsone 1.