Ekstraklasa. Starcie Górników na remis

Na stadionie w Zabrzu dopiero w drugiej połowie doczekaliśmy się emocji. Gospodarze zremisowali z Łęczną 1:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Bohaterem gości został autor wyrównującego gola Łukasz Mierzejewski.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania była bardzo słaba. Zarówno miejscowi, jak i przyjezdni nie stwarzali sobie zbyt wielu okazji bramkowych. W 13. minucie Erik Grendel obił spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez Sergiusza Prusaka i właściwie na tej sytuacji można zakończyć opis pierwszej części meczu.

Robert Je¿ £ukasz TymiñskiWyczekująca bramek i dobrego widowiska publiczność zgromadzona na stadionie w Zabrzu zobaczyła obiecujący początek po zmianie stron. W 47. minucie Grzegorz Piesio oddał atomowy strzał na bramkę Radosława Janukiewicza – były zawodnik Pogoni Szczecin sparował piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później znakomitą akcję ponownie przeprowadzili łęcznianie. Grzegorz Bonin źle przyjął futbolówkę, ale mimo to zdołał oddać strzał – bardzo niecelny. Słuszne pretensje po tej akcji do Bonina miał Bartosz Śpiączka, który był zdecydowanie lepiej ustawiony.

Drugą część spotkania oglądało się zdecydowanie przyjemniej. Zabrzańska publika wreszcie mogła wpaść w szał radości. Gospodarze stopniowo przejmowali kontrole nad przebiegiem gry i w 79. minucie w końcu objęli prowadzenie. Wówczas Roman Gergel otrzymał piłkę od Łukasza Madeja i dośrodkował w pole karne. Tam  Szymon Skrzypczak wślizgiem zaatakował futbolówkę i wpakował ją do siatki rywali. Charakterystyczny dzwon zabrzan wybrzmiał!

Szymon Skrzypczak   Tomislav BoziæZdeterminowani przyjezdni ruszyli, aby odrabiać straty, ale i podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie planowali cofnąć się do defensywy. Być może to był największy błąd taktyczny byłego trenera. W 90. minucie beniaminek wywalczył rzut z autu, następnie piłkę przedłużył Piesio, a ta trafiła do Łukasza Mierzejewskiego, który strzałem w długi róg zapewnił remis ekipie Jurija Szatałowa.

Podział punktów nie zmienił sytuacji obu zespołów w ligowej tabeli. Zabrzanie z dorobkiem zaledwie jedenastu oczek wciąż zajmują ostatnie miejsce, natomiast łęcznianie z dwudziestoma dwoma punktami na koncie zachowali 9. pozycję.