Ekstraklasa. Ruch rozbił Zawiszę w Bydgoszczy!

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 3:0 w meczu 30. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla Niebieskich zdobyli Bartłomiej Babiarz, Łukasz Surma i Grzegorz Kuświk.

Już w 2. minucie sędzia Tomasz Kwiatkowski pokazał żółty kartonik Sebastianowi Dudkowi z Zawiszy. Po chwili gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie główkował Łukasz Skrzyński. W 14. minucie po strzale z dystansu Martina Konczkowskiego kunsztem bramkarskim wykazał się Andrzej Witan. Gra toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny nie potrafiły dłużej utrzymać się przy piłce. Po chwili groźny strzał zza pola karnego oddał Marek Zieńczuk, jednak i tym razem dobrze spisał się golkiper gospodarzy. 35. minuta przyniosła świetną okazję dla Zawiszy. Wyborną sytuację miał Andre Micael, jednak nie zdołał skierować futbolówki do siatki gości. Nieoczekiwanego gola tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył Ruch. Przed szesnastką piłkę przejął Bartłomiej Babiarz i precyzyjnym strzałem w okienko wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły dość niemrawo. Gra toczyła się głównie w środku pola. Dobrych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W 56. minucie kontuzja wykluczyła z kontynuowania pojedynku Bernardo Vasconcelosa. W jego miejsce na murawie zameldował się Wahan Geworgian. Coraz większą przewagę na boisku mieli gospodarze. W szeregach Zawiszy aktywni byli Dudek, Skrzyński i Geworgian, jednak nie potrafili oni pokonać Michała Buchalika. W 86. minucie drugiego gola zdobyli goście. Skutecznym strzałem z 10. metrów popisał się Łukasz Surma. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:0 ustalił Grzegorz Kuświk.

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
– B. Babiarz 43’ Ł. Surma 86’ G. Kuświk 90+2’
Zawisza: Witan – Ciechanowski (65’ Carlos), Micael, Skrzyński (86’ Petasz), Ziajka – Lewczuk, Dudek, Wojcicki, Faustino Gomes – Lima Alves, Vasconcelos (55’ Geworgian)
Ruch: Buchalik – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Kowalski (83’ Włodyka), Surma, Babiarz, Zieńczuk (90’ Sadlok) – Kuświk, Jankowski (78’ Smektała)