W. Gadowski: Aby pozbyć się radykalnego islamu z Europy, należy wyłapać i deportować radykalnych muezzinów i imamów

Od miesięcy głoszę tę samą tezę: należy wyłapać radykalnych muezzinów i imamów, którzy głoszą mowę nienawiści. […] Jeżeli nie wyłapie się tych ludzi, nie deportuje z terenu Europy, to w niedługim czasie wszędzie w dużych miastach Europy będą wybuchały bomby, będą masakrowani niewinni ludzie – powiedział w swoim „Komentarzu tygodnia” red. Witold Gadowski.

Min. Wąsik: Polska i Polacy są bezpieczni

Polskie służby nie mają żadnych realnych sygnałów o zagrożeniu zamachem podobnym do tego w Manchesterze – powiedział dziś minister Maciej Wąsik. Zastępca koordynatora ds. służb specjalnych podkreśla, że dzięki mądrej polityce migracyjnej rządu w Polsce nie ma środowisk, na które działa ideologia tzw. Państwa Islamskiego.

B. Gosiewska: Bogu powinniśmy dziękować, że rząd premier Szydło nie godzi się na relokację migrantów

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zagroziła rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa Unii Europejskiej, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców. Jak wskazała poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Gosiewska, smutne jest, że UE nie potrafi dojść do porozumienia, a jedyne, co robi, to stosuje groźby.

S. Piotrowicz: Projekty zmian m.in. w KRS zmierzają w kierunku, przywrócenia wymiaru sprawiedliwości narodowi

Sejm powraca w tym tygodniu do rozpatrywania projektu zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa. W sobotę odbył się Kongres Prawników Polskich, podczas którego uczestnicy mówili, iż wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ale nie takiej, jaką proponuje władza. Jak wskazał w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł Stanisław Piotrowicz, dzięki takim wydarzeniom dowiedzieliśmy się, co tak naprawdę myślą i planują środowiska sędziowskie.

Największy w Polsce Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina

W niedzielę o godz. 15:00 z Jasnych Błoni wyruszył 15 Marsz dla Życia pod hasłem: ,,Kocham cię życie”. Organizatorem wydarzenia jest szczecińska Fundacja Małych Stópek, Kuria Metropolitalna Szczecińsko – Kamieńska oraz Civitas Christiana oddział w Szczecinie. Według ustaleń policji, szczecińska manifestacja pro – life zgromadziła w tym roku kilka tys. ludzi.

A. Macierewicz: Składając tę przysięgę uroczyście, symbolicznie rozpoczynacie istnienie terytorialnej służby wojskowej

Szczególność tego dnia polega na tym, że składając tę przysięgę uroczyście, symbolicznie rozpoczynacie istnienie terytorialnej służby wojskowej WOT – V Rodzaju Sił Zbrojnych – powiedział Antoni Macierewicz. Szef ministerstwa obrony obecny był w Białymstoku, gdzie pierwsza w kraju grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) złożyła.

B. Gosiewska: KE już nas tylko straszy

Komisja Europejska już tylko i wyłącznie straszy Polskę sankcjami za nieprzyjmowanie uchodźców, ale nie powinniśmy spodziewać się kolejnych represji – podkreśliła w programie „Z Parlamentu Europejskiego” na antenie TV Trwam europoseł Beata Gosiewska. Polityk odniosła się również do działań Donalda Tuska ws. uchodźców.

Ks. T. Kancelarczyk: Współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia

Ten współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia, podszywając to pod wybór człowieka, nazywając to nawet prawem człowieka. To jest straszne, że Unia Europejska, zakładana na fundamencie chrześcijańskim, dzisiaj mówi o prawach, wartościach europejskich, a wśród nich także jest prawo do aborcji i domaganie się tego, aby to było prawem człowieka – powiedział na antenie Radia Maryja podczas audycji „Aktualności dnia” ks. Tomasz Kancelarczyk.