[TYLKO U NAS] Min. M. Małecki: Od dwóch lat spółki Skarbu Państwa ruszyły z kopyta

Wyniki poszybowały w górę. Zmieniliśmy menadżerów w spółkach Skarbu Państwa. Podnieśliśmy wymagania względem osób delegowanych do spółek, czy to do zarządów, czy to do rad nadzorczych. Uszczelnione zostały procesy zakupowe, także procesy dotyczące zakupu usług, takich jak doradztwo prawne, wszelki konsulting, przetargi. Spółki dzisiaj też aktywnie walczą o rynek – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Maciej Małecki, sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera.

[TYLKO U NAS] B. Rogalski: „Kość niezgody” między Polską a Litwą leży w budowaniu państwowości litewskiej na antypolskości

„Kość niezgody” między Polską a Litwą leży w podejściu państwa litewskiego do swojej niepodległości. Młode państwo litewskie budowało państwowość na antypolskości – podkreśli dr Bogusław Rogalski, doradca ds. międzynarodowych w PE i ekspert ds. Litwy, podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Politolog omówił najważniejsze problemy, z którymi borykają się Polacy na Litwie.  

[TYLKO U NAS] Ks. P. Bortkiewicz: Nie bolejemy nad holokaustem nienarodzonych, natomiast bolejemy nad zabijaniem zwierząt na cele przemysłu

W przestrzeni współczesnego świata obserwujemy bardzo mocno postępujący humanitaryzm człowieka wobec zwierząt i jednocześnie zezwierzęcenie człowieka wobec ludzi. Coraz mocniej jesteśmy zainteresowani prawami zwierząt, natomiast dziczejemy w stosunku do człowieka – zaznaczył ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, etyk, wykładowca UAM w Poznaniu i WSKSiM w Toruniu, podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Nie ustaje walka z przemysłem futrzarskim w Polsce

Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych opublikował raport, w którym zaniżono znaczenie tej branży dla polskiej gospodarki. W opracowaniu napisano m.in, że polskie fermy dają nie więcej niż 4 tys. miejsc pracy. Przeczą temu jednak dane innych ośrodków badawczych, które wskazują, że wraz z branżami kooperującymi branża futerkowa zatrudnia ok. 40 tys. osób. 

W. Gadowski: Niektóre legendy opozycji komunistycznej zamieniły swoje opozycyjne życiorysiki na brzęczącą monetę

Dlaczego zatrzymano Władysława Frasyniuka? Przecież on walczył „o demokrację”. Tak walczył o demokrację, że gdybyśmy porównali konto Władysława Frasyniuka i przeciętnego Kowalskiego, to byśmy zobaczyli, komu ta demokracja w ciągu ostatnich 30 lat posłużyła. Niektóre legendy opozycji komunistycznej zamieniły swoje opozycyjne życiorysiki na brzęczącą monetę – powiedział w „Komentarzu Tygodnia” red. Witold Gadowski. Publicysta odniósł się również do napiętych relacji polsko-izraelskich, a także zatrzymań ws. Ciechu.

Prof. S. Mikołajczak o postawie Polaków w czasie IIWŚ: Żaden inny naród nie wykazał się takim bohaterstwem

Pozyskaniu dokumentów potwierdzających interwencję polskiego rządu na emigracji w sprawie niemieckich obozów śmierci towarzyszy wciąż aktualna dyskusja o noweli ustawy o IPN. Żaden inny naród nie zdobył się na takie bohaterstwo – mówi prof. Stanisław Mikołajczak, przypominając historie Polaków ratujących Żydów.

[TYLKO U NAS] Ks. P. Bortkiewicz: Wprowadzanie w Polsce ustawy o związkach partnerskich służy wyłącznie destabilizacji, chaosowi i destrukcji życia społecznego

Wprowadzanie tego typu ustaw w przestrzeń życia publicznego powoduje chaos i opóźnia prace nad realnie potrzebnymi ustawami, jak ustawa dotycząca zakazu aborcji eugenicznej – podkreślił ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, etyk i wykładowca WSKSiM, w rozmowie z portalem Radia Maryja, odnosząc się do projektu ustawy o związkach partnerskich, nad którym pracuje Nowoczesna.