[TYLKO U NAS] S. Piotrowicz: Interesuje nas tylko głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości

Zjednoczonej Prawicy nie interesuje pozorna reforma wymiaru sprawiedliwości, ale głębokie zmiany zarówno strukturalne, jak i personale – powiedział w poniedziałkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS Stanisław Piotrowicz. Polityk wskazał również, dlaczego tak długo trwają pracę nad ustawami reformującymi sądownictwo.

Minister środowiska podsumował COP23

Minister środowiska prof. Jan Szyszko podsumował szczyt klimatyczny w Bonn. Teraz przed Polską stoi duże wyzwanie – już za rok w Katowicach odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: COP24. Podczas szczytu zostaną podjęte wiążące decyzje ws. polityki zrównoważonego rozwoju.

[TYLKO U NAS] Prof. J. Szyszko: Ministerstwo Środowiska to resort wiodący w kwestii spraw związanych ze smogiem

Ministerstwo Środowiska jest ministerstwem wiodącym odnośnie spraw związanych ze smogiem. Jest dobra współpraca z dwoma następnymi resortami: Ministerstwem Rozwoju i Ministerstwem Energii. Ministerstwo Energii wydaje rozporządzenia odnośnie jakości paliw. […] Kolejna rzecz to efektywność spalania. […] Ministerstwo Rozwoju wydaje normy na piece, jakość pieców – powiedział w audycji „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: Zgoda administracja D. Trumpa na sprzedaż Polsce systemu antyrakietowego Patriot, to jeden z największych sukcesów rządu PiS

Jest to historyczny i przełomowy moment. Zakup sytemu antyrakietowego Patriot jest jednym z największych sukcesów rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz ministra Antoniego Macierewicza – zwrócił uwagę na antenie Radia Maryja poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

[TYLKO U NAS] Prof. Ryba: KRS próbuje wycofać się z błędnej decyzji

Krajowa Rada Sądownictwa poniosła porażkę wizerunkową i próbuje wycofać się z błędnej decyzji. To nie zmienia jednak jej uwikłania w grę polityczną – podkreślił w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Mieczysław Ryba. Politolog odniósł się również do medialnych doniesień, jakoby Jarosław Kaczyński miał stanąć na czele rządu.