[TYLKO U NAS] J. Kaczyński: Obecna sytuacja jest do odwrócenia pod warunkiem, że będziemy razem

Bardzo wiele przed nami, ale droga zmian w Polsce została rozpoczęta. Mam nadzieję, że to, co się ostatnio stało, to tylko drobny incydent i pójdziemy wspólną drogą aż do ostatecznego przeprowadzenia tego wielkiego projektu – powiedział Jarosław Kaczyński na antenie Radia Maryja. Prezes PiS-u przyznał, że mamy do czynienia z kryzysem. Idziemy po trudnej drodze, ale jestem przekonany, że z Bożą pomocą zwyciężymy – dodał.

Sąd Najwyższy łamie prawo?

9 sierpnia Sąd Najwyższy zajmie się sprawą ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę ministra Mariusza Kamińskiego. Wielu ekspertów podkreśla, że jeżeli sąd zajmie się sprawą, to dojdzie do złamania prawa. Sąd Najwyższy nie ma bowiem kompetencji do oceny konstytucyjnych uprawnień prezydenta.

[TYLKO U NAS] M. Piotrowski: F. Timmermans kreuje się na jedynego inkwizytora w Unii Europejskiej

Wiceszef Komisji Europejskiej chce wtrącać się w sprawy należące do prerogatyw rządów poszczególnych krajów europejskich. Wyskakuje przed szereg, a jednocześnie – uważam – prowadzi osobistą walkę z polskim rządem – powiedział na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski.

[TYLKO U NAS] Szef MON: został przygotowany harmonogram działań ws. reformy wymiaru sprawiedliwości

Nie będziemy wykładali publicznie w dniu dzisiejszym całego scenariusza, ale on jest przygotowany – zapewnił Antoni Macierewicz, odnosząc się do reformy wymiaru sprawiedliwości. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej był w poniedziałek wieczór gościem „Rozmów niedokończonych” na antenach TV Trwam i Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] IPN prowadzi prace poszukiwawcze na Litwie

Śledczy Instytutu Pamięci Narodowej prowadzą prace poszukiwawcze na Litwie. Chcą odnaleźć miejsca pochówku żołnierza AK por. Jana Borysewicza ps. „Krysia”. Żołnierz został zabity w 1945 r. w potyczce z funkcjonariuszami NKWD. Poszukiwania prowadzą pracownicy Wydziału Kresowego IPN. Badania obejmują obszar działalności okręgów AK Wilno i Nowogródek.