[TYLKO U NAS] Dr L. Popek: Do dziś wielu ludzi boi się powrócić na Wołyń

W latach 30-tych ideologia nacjonalistyczna na Ukrainie mówiła, żeby bojówkarze OUN siali tak straszny terror, żeby dziesiąte pokolenie Polaków bało się spojrzeć w stronę Ukrainy. W jakiś sposób to się udało, bo do dziś wielu ludzi, którzy stracili bliskich w rzezi, boi się powrócić na Wołyń. Ja te osoby rozumiem – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam historyk dr Leon Popek, pracownik IPN.

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba o konferencji bliskowschodniej: Gospodarza wydarzenia próbuje obciążać się winą za rzeczy, których nigdy nie popełnił

Sam fakt, że robimy pewną uprzejmość Waszyngtonowi, nie znaczy jeszcze, że będzie to odwzajemnione. Są zmagania i różnice interesów w pewnych obszarach: spór o historię i o odszkodowania. Gospodarza konferencji próbuje obciążać się winą za rzeczy, których ten gospodarz nigdy nie popełnił – powiedział prof. Mieczysław Ryba podczas sobotniego felietonu „Myśląc Ojczyzna” w TV Trwam i Radiu Maryja.

[TYLKO U NAS] J. Sellin: To nie Mur Berliński zakończył komunizm w Europie, tylko wielki ruch „Solidarności”. O tym fenomenie musimy przypominać sobie i światu

Musimy walczyć o to, aby przypominać światu i sobie fenomen „Solidarności”. To nie Mur Berliński zakończył komunizm w Europie, tylko strajki w Stoczni Gdańskiej, we wszystkich polskich zakładach i wielki ruch „Solidarności”. To myśmy zaczęli, a inni później z naszej walki skorzystali – o tym miało opowiadać Europejskie Centrum Solidarności – zaznaczył Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, podczas sobotnich „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam i Radiu Maryja.

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski: Posiadamy wszystkie rodzime gatunki zwierząt, roślin i grzybów występujące w tej strefie geograficznej

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski podjęło uchwałę podczas walnego zgromadzenia 15 lutego 2019 r., gdzie wskazuje, jak środowisko zarządzane w zgodzie z naturą i dzięki pracy człowieka może przynosić unikatowe w całym świecie rezultaty. „Posiadamy wszystkie rodzime gatunki zwierząt, roślin i grzybów występujące w tej strefie geograficznej” – czytamy w uchwale.

Ks. bp A. Dydycz w homilii na Mszy św. pogrzebowej J. Olszewskiego: Zmarły zapisał się godnie w naszej pamięci

Zmarły Jan zapisał się godnie w naszej pamięci. Z odwagą przeszedł drogę swego życia. Nie lękał się światła, chętnie wychodził na przeciw prawdzie, bezinteresownie broniąc niesłusznie oskarżonych, a w sposób szczególny opiekował się walczącymi o wolność Polek i  Polaków – powiedział w homilii podczas Mszy św. pogrzebowej byłego premiera Jana Olszewskiego ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej.

[TYLKO U NAS] M. Jurek: Organizacja konferencji bliskowschodniej w Warszawie była spełnieniem oczekiwań USA

Rząd Rzeczypospolitej prawdopodobnie został poproszony o organizację konferencji przez Stany Zjednoczone. Ze strony Polski było to spełnienie oczekiwań. Nie widać tu bezpośredniego interesu Polski, choć oczywiście, interesem naszego kraju jest pokój na Bliskim Wschodzie – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego.

[TYLKO U NAS] Prof. J. Kawecki: Prof. Bogdan Chazan niewątpliwie daje świadectwo w obronie życia

Pan profesor Bogdan Chazan niewątpliwie daje świadectwo w obronie życia. W swojej dzisiejszej wypowiedzi przedstawił potrzebę takiego właśnie świadectwa, które jest potrzebne nie jemu, ale innym, wobec których mogą być prowadzone podobne naciski – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Odniósł się w ten sposób do wyróżnienia prof. Bogdana Chazana nagrodą im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny.

[TYLKO U NAS] Ks. S. Jeż: Konferencja w Paryżu ma na celu wpędzenie Polaków we współodpowiedzialność za zagładę Żydów

Sam program i dobór prelegentów wskazuje na chęć wpędzenia Polaków we współodpowiedzialność za zagładę Żydów – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. Stanisław Jeż, prezes Związku Weteranów Wojennych. Odniósł się w ten sposób do planowanej w Paryżu na 21-22 lutego konferencji pt.: „Nowa polska szkoła historii i Holocaustu”.

[TYLKO U NAS] Prof. W. Gontarski o pomówieniach pod adresem o. Tadeusza Rydzyka CSsR: Dziennikarze działają w interesie grupy osób, które chcą skłócić Kościół z otoczeniem świeckim

Ktoś najwyraźniej jest zainteresowany tym, żeby zaangażować redemptorystów, którzy mieliby stać za tą partią po to, by złożyć jakiś donos do Papieża, bo pamiętajmy, że takie sytuacje miały już miejsce. Prawo świeckie – kodeks cywilny i karny – mówi o tym, że można wystąpić do sądu o zaniechanie takich działań – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prawnik prof. Waldemar Gontarski. Odniósł się w ten sposób do nagonki, jaka kierowana jest pod adresem o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja od momentu powstania Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.