[TYLKO U NAS] P. Sałek: Cały świat może uczyć się od Polski zarządzania lasami

Największe emocje wzbudzają pieniądze. Biedniejsze państwa upominają się o pieniądze na budowę swoich możliwości gospodarczych. Bardzo ważnym elementem będzie możliwość wprowadzenia prywatnych pieniędzy w dział ochrony środowiska – powiedział w czwartkowej audycji „Aktualności Dnia” na antenie Radia Maryja doradca prezydenta ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej Paweł Sałek. Odniósł się w ten sposób do przeszkód, które napotkają kraje we wprowadzeniu ustaleń z COP 24.

W. Gadowski: Wysyłanie polskich żołnierzy tam, gdzie Polska nie ma żadnych interesów, jest co najmniej dyskusyjne

Wysyłanie polskich żołnierzy tam, gdzie Polska nie ma żadnych interesów, jest co najmniej dyskusyjne. (…) Polscy żołnierze nie ponoszą najmniejszej odpowiedzialności za to, co działo się w Karbali. Ale odpowiedzialność za to ponoszą polscy politycy i Amerykanie – powiedział w „Komentarzu Tygodnia” red. Witold Gadowski, odnosząc się do wydarzeń z Iraku z 2004 roku.

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Podczas szczytu unijnego premierzy będą rozmawiać m.in. o budżecie spójności

To będzie pierwsza debata premierów na temat perspektywy finansowej. Pan premier pojechał na szczyt wzmocniony deklaracją podpisaną na Słowacji. Tam spotkali się szefowie piętnastu krajów spoza strefy euro. Wspólnie stwierdzili, że będą zabiegać o to, żeby środki przeznaczone na spójność nie były zmniejszane – powiedział w czwartkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja europoseł dr Zbigniew Kuźmiuk.

[TYLKO U NAS] Prof. W. Polak: Stan wojenny był przekreśleniem nadziei społeczeństwa na szybkie zmiany

Stan wojenny był przede wszystkim przekreśleniem nadziei społeczeństwa na szybkie zmiany, reformy, złagodzenie systemu komunistycznego (…) – szesnaście miesięcy działalności „Solidarności” dawały pewne szanse na reformy. Trzeba podkreślić, że wprowadzenie stanu wojennego złamało te nadzieje – powiedział w czwartkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja historyk prof. Wojciech Polak. Odniósł się w ten sposób do roli Kościoła w budowaniu państwa w okresie stanu wojennego w Polsce.

[TYLKO U NAS] Dr M. Szołucha: Polska branża transportowa jest jednym z naszych championów gospodarczych

Polska branża transportowa jest jednym z naszych championów gospodarczych. To jest ta grupa przedsiębiorców, której udało się przebojem zawojować rynki zagraniczne, a sektor unijnych przewozów drogowych niemal zdominować – mówił w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Marian Szołucha.

[TYLKO U NAS] S. Michalkiewicz: W walce ze smogiem chodzi o nakłonienie państw głupich i słabych do rezygnacji z dostępnych dla nich surowców energetycznych

W walce ze smogiem chodzi o to, by państwa głupie i słabe nakłonić do rezygnacji z dostępnych dla nich surowców energetycznych i do kupowania innych, które chętnie będą im sprzedawać państwa mądre i silne. Tego jednak nie można otwarcie powiedzieć. Za to można, a nawet należy walczyć ze smogiem – oczywiście w konstytutkach – wskazał red. Stanisław Michalkiewicz w cotygodniowym felietonie dla Radia Maryja i TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Prof. W. Osadczy: Uśpiono naszą wrażliwość i zdeptano godność – oswojono Polaków z banderyzmem

Nasza wrażliwość została uśpiona, godność została zdeptana, banderyzm stał się czymś, z czym Polaków się oswoiło. Mamy kolejne plunięcie w twarz oraz kolejne cierpienie dziesiątków tysięcy ofiar ludobójstwa, które do dnia dzisiejszego nie są pochowane i które są elementem podłych rozgrywek dyplomatycznych, w których bierze udział to, co nazywamy „polską dyplomacją” – podkreślił prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum na KUL, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] M. Ochman o środkach na służbę zdrowia: Tych pieniędzy jeszcze nie ma albo one już są wydane

Pan minister i pan premier mówią o nakładach na służbę zdrowia. Mam takie wrażenie, że tych pieniędzy jeszcze nie ma albo one już są wydane – powiedziała w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

[TYLKO U NAS] K. Bosak o uwolnieniu B. Poleszuk: Cieszę się, że nasze społeczeństwo jest zdolne do mobilizacji w obronie innych ludzi

Zawsze powinniśmy okazywać solidarność z tymi, którzy mogą być niesprawiedliwe potraktowani przez wymiar sprawiedliwości – mówił w rozmowie z portalem Radiomaryja.pl Krzysztof Bosak. Wiceprezes Ruchu Narodowego odniósł się w ten sposób do sprawy Barbary Poleszuk.

[TYLKO U NAS] Red. M. Zając: Oddanie Polski w opiekę Matki Bożej z Guadalupe to szczególne zobowiązanie do budowania przez nasz kraj cywilizacji życia

W 1953 r. ówczesny prymas Meksyku oddał Polskę w opiekę Matki Bożej z Guadalupe. To nas szczególnie zobowiązuje do tego, by Polska była krajem budującym cywilizację życia. Krajem, który da przykład innym narodom, byśmy nie rujnowali cywilizacji europejskiej podcinając jej najbardziej życiodajne korzenie, ale żebyśmy wypełniali przesłanie życia Matki Bożej z Guadalupe – podkreśliła Monika Zając, redaktor „Naszego Dziennika”, podczas środowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

[TYLKO U NAS] Z. Sipiera: Nikt nie zmusza Rady Miasta Warszawy do upamiętniania komunistów przez nadawanie ich imion ulicom

Nikt nie zmusza nowej Rady do tego, żeby powracać do nazywania ulic nazwiskami działaczy komunistycznych. Możliwe, że nastąpi refleksja i nie będzie takich działań – powiedział w „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Odniósł się w ten sposób do kwestii dekomunizacji ulic w Warszawie.