J. Bukowski: Kukliński patrzy na defiladę

Zawsze, kiedy oglądam podniosłe uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego (nie wiem, dlaczego przywracając je po 1989 roku, nie zachowano pięknej przedwojennej nazwy „Święta Żołnierza”), myślę o śp. generale Ryszardzie Kuklińskim i zastanawiam się, ilu uczestników tych patriotycznych ceremonii zdaje sobie sprawę, że może brać w nich udział także dzięki jego bohaterstwu.

[TYLKO U NAS] M. Błaszczak: Sprzęt, który pozyskujemy, musi być najwyższej jakości, ale żeby go pozyskać, potrzeba czasu

Sprzęt, który pozyskujemy, musi być sprzętem najwyższej jakości, ale żeby pozyskać sprzęt, potrzeba czasu. Potrzeba czasu na wyprodukowanie tego sprzętu. (…) Ten sprzęt trzeba zamówić i tu leży zasadniczy problem – zaniedbań (…) rządów koalicji PO-PSL, które zaniedbały zakup nowoczesnego sprzętu – mówił we wtorkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, odnosząc się do obecnego stanu polskiej armii.

[TYLKO U NAS] M. Jurek o Konwencji Antyprzemocowej: Ma tyle wspólnego z walką z przemocą ile ustawa o ochronie wolności sumienia wprowadzona w PRL-u

Ta konwencja jest antyprzemocowa tylko z nazwy i ma tyle wspólnego z walką z przemocą ile ustawa o ochronie wolności sumienia wprowadzona w PRL-u, w wyniku której ks. Władysław Findysz poniósł męczeńską śmierć – mówił europoseł Marek Jurek, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] S. Piotrowicz o sprzeciwie KE wobec ustawy o SN: Reforma wymiaru sprawiedliwości to wewnętrzna sprawa każdego suwerennego państwa członkowskiego Unii Europejskiej

Zawsze pytam o podstawy prawne takich żądań ze strony Komisji Europejskiej. Reforma wymiaru sprawiedliwości to wewnętrzna sprawa każdego suwerennego państwa członkowskiego UE. Reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości pozostaje w pełnej zgodności z Konstytucją RP – mówił poseł Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości, we wtorkowych „ Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski o kontroli w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy: Przez blisko godzinę nie byliśmy wpuszczeni do urzędu. Panowała straszliwa panika i strach

Udaliśmy się w Warszawie do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43 i tam o dziwo przez blisko godzinę czasu nie byliśmy wpuszczeni do urzędu przez urzędników. Panowała straszliwa panika i strach – mówił Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr R. Wyszyński dla „Naszego Dziennika”: Gminy potrzebujące rąk do pracy powinny postawić na sprowadzanie repatriantów ze Wschodu

Gminy, które się wyludniają, a na których terenie są zakłady przemysłowe i potrzeba rąk do pracy, powinny przy wsparciu rządu postawić na sprowadzanie repatriantów ze Wschodu – akcentował dr Robert Wyszyński, członek Rady Krajowej „Wspólnoty Polskiej”, w rozmowie z dzisiejszym „Naszym Dziennikiem”. Ekspert odniósł się do znikomej realizacji systemu reparacji przy jednoczesnym sciąganiu pracowników np. z Ukrainy czy Wietnamu.

[TYLKO U NAS] J. Mosiński o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego: Widzimy jak absurdalną decyzję podjęła pani dyrektor Ewa Gawor

Tutaj widzimy, jak absurdalną decyzję podjęła pani dyrektor Ewa Gawor – umiejscawiając moją ocenę w dniu 1 sierpnia, bo wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy tego, co okazało się po kilku dniach – mówił Jan Mosiński, poseł PiS, członek sejmowej komisji weryfikacyjnej, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Religia katolicka była kluczowa w odzyskaniu przez Polskę niepodległości

Czynnik, który się pojawił jako kluczowy przed odzyskaniem niepodległości, w trakcie jej odzyskiwania, a także, kiedy była potrzeba, ukształtowania tej niepodległości – to religia katolicka – mówił prof. Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca KUL i WSKSiM, w poniedziałkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Ks. R. Cyfka: Chrześcijanie w Pakistanie umierają i cierpią w milczeniu świata

Pakistan jako kraj, w którym chrześcijanie są prześladowani, bardzo rzadko jest obecny w mediach, (…) dlatego że nie toczy się tam otwarta wojna. Niejednokrotnie chrześcijanie w Pakistanie umierają i cierpią w milczeniu świata, który jak gdyby nie był zainteresowany tym, co tam się dzieje – powiedział w rozmowie z TV Trwam ks. Rafał Cyfka, dyrektor krakowskiego biura Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło: Europa, która ma 500 mln mieszkańców, nie jest w stanie przyjąć miliarda osób

Niestety, czy nam się to podoba, czy nie – i to już mówią dzisiaj poważni profesorowie, badający sytuację w Afryce – Europa, która ma 500 mln mieszkańców, nie jest w stanie przyjąć chociażby miliarda osób – powiedział w rozmowie z red. Szymonem Kozupą z TV Trwam ks. prof. Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.