[TYLKO U NAS] Prof. J. Szyszko: Polska jest traktowana jako autorytet w zakresie polityki klimatycznej

Jesteśmy liderem w tym zakresie. Polska dyplomacja klimatyczna osiągnęła wielki sukces, ponieważ jesteśmy traktowani przez cały świat jako autorytet w tym zakresie – powiedział o pozycji Polski w zakresie światowej polityki klimatycznej w „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam prof. Jan Szyszko.

[TYLKO U NAS] Dr J. Borowiak: Podwyżki, o które walczą protestujący nauczyciele, są już zaplanowane

ZNP nie po raz pierwszy straszy rodziców, nauczycieli i społeczeństwo. Co pewien czas poprzez manifestacje wprowadza chaos i niepokój – powiedziała w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS dr Joanna Borowiak, komentując strajk Związku Nauczycielstwa Polskiego pod siedzibą Ministerstwa Edukacji.

[TYLKO U NAS] D. Sobków: Jeżeli rząd chce przekazać przewodnictwo nad COP24 i odwołać prof. Jana Szyszko, to powinien to jasno powiedzieć

Nie można wszystkiego wkładać pod dywan. Ponieważ nie mówiono klarownie w sprawie odwołania ministra (prof. Jana Szyszko – przyp. red.), to dzisiaj mamy bałagan. Minister został odwołany w styczniu, jest kwiecień, czyli przez trzy miesiące pozbawiono szefa w tej chwili najważniejszej organizacji ONZ narzędzi do działania – powiedział o spekulacjach na temat zmiany prezydenta COP24 były ambasador tytularny przy Unii Europejskiej Dariusz Sobków.

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Dzieła powstałe przy Radiu Maryja służą nie tylko jego słuchaczom, ale wszystkim Polakom

Dlatego postanowiliśmy zachęcić słuchaczy Radia Maryja, a także te osoby, które chcą, żeby przestrzeń publiczna była wolna od kłamstwa, żeby żadna osoba w Polsce nie była dyskryminowana, żeby te osoby także poparły tę naszą akcję i kierowały zawiadomienia przeciwko liderom PO do prokuratury – powiedział w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Andrzej Jaworski z Instytutu Pamięć i Tożsamość. To reakcja na kolejny atak PO na osobę Dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka CSsR.

[NASZ WYWIAD] D. Tarczyński: W Polsce nie ma żadnego przejawu antysemityzmu, ponieważ mamy wielką tolerancję i szacunek do ośrodków żydowskich

W Polsce nie ma żadnego przejawu antysemityzmu. Nie ma ochrony pod ośrodkami żydowskimi, nie ma wynajętych ochroniarzy z bronią, to jest dowód na to, że różnimy się od wielu państw Unii Europejskiej, ponieważ mamy wielką tolerancję i szacunek do ośrodków żydowskich – powiedział w rozmowie z Karoliną Gierat z Redakcji Portalowej Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło: W Syrii zapanuje pokój, jeśli wielcy gracze tego świata przestaną robić wielkie interesy

W Syrii może zapanować pokój pod prostym warunkiem: jeśli wielcy gracze tego świata przestaną robić wielkie interesy – wskazał ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podczas „Polskiego Punktu Widzenia” w TV Trwam. Kapłan akcentował także, iż dzięki pomocy z Polski udało się uratować od śmierci głodowej wielu Syryjczyków, w tym także dzieci nienarodzonych.

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Chrześcijaństwo nie może być częścią jakiegokolwiek kompromisu ograniczającego nasz związek z tradycją

Chrześcijaństwo jest poza dyskusją we wszystkich możliwych kompromisach, rozmowach, dyskusjach, związanych z bieżącą sytuacją. Chrześcijaństwo nie może być częścią jakiegokolwiek kompromisu ograniczającego nasz związek z tradycją, z wartościami, z wiarą chrześcijańską – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

W. Gadowski: Jeżeli PO mówi, że aresztowanie S. Gawłowskiego jest sprawą polityczną, to znaczy, że korupcja i nepotyzm to idee, które politycznie jej przyświecają

Mogę zgodzić się z tokiem myślenia liderów Platformy Obywatelskiej, ale pod jednym wszakże warunkiem, logicznym warunkiem. (…) Jeżeli mówicie państwo, że aresztowanie S. Gawłowskiego to sprawa polityczna, to znaczy, że złodziejstwo, korupcja i nepotyzm są ideami, które politycznie wam przyświecają. Przecież nie za przynależność do PO pan Gawłowski został zatrzymamy i aresztowany, tylko za zarzuty korupcyjne związane z nepotyzmem. Tak więc czyżby takie idee skrycie wam przyświecały? – mówił w swoim „Komentarzu tygodnia” red. Witold Gadowski.

[TYLKO U NAS] Ks. prof. T. Guz: Brakuje nam w Polsce, także w polskiej polityce, respektu przed Bogiem jako Stwórcą życia

Trzeba z wielkim bólem powiedzieć, że nawet obecna koalicja rządząca Zjednoczonej Prawicy nie ma respektu przed zapisem konstytucyjnym art. 38 – Rzeczpospolita zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia – powiedział na antenie Radia Maryja w czwartkowych „Aktualnościach Dnia” ks. prof. Tadeusz Guz.

[TYLKO U NAS] L. Obara: W filmie „Nasze matki, nasi ojcowie” całkowicie zniekształcono obraz Polski

Posłużono się filmem, w którym przedstawiono Polaków jako antysemitów. Zbezczeszczono Armię Krajową. Pokazano zniekształcony obraz Polski – mówił na antenie Telewizji Trwam w środowym „Polskim punkcie widzenia” mecenas Lech Obara. Gościem programu była także adwokat Agnieszka Zdanowska.

[TYLKO U NAS] Prof. Piotrowski: Wiele źródeł potwierdza, że Donald Tusk boi się aresztowania w Polsce

Rozmawiałem z politykami, którzy znają bądź znali Donalda Tuska. Zapewniają oni, że przewodniczący Rady Europejskiej w tej chwili na pewno się boi (…), że może zostać aresztowany albo któraś z aresztowanych osób może go pogrążyć – bądź to w kwestii katastrofy smoleńskiej, bądź w sprawach VAT-owskich – mówił w środę w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.