J. Saryusz-Wolski: Rezolucje Komisji Europejskiej były napisane przez ludzi, którzy przyjechali z Warszawy

Starłem się z kiedyś z panem Timmermansem i podważałem jego argumenty i wygrałem, a on mi powiedział, że „tak powiedział mu Lech Wałęsa”. (…) Timmermans mu wierzył, bo ma poczucie misji, chce zaprowadzić rządy prawa w Polsce – mówił na antenie TVP Jacek Saryusz-Wolski. Eurodeputowany był gościem programu „Warto rozmawiać”.

[TYLKO U NAS] B. Szydło: Zapowiedzieliśmy, że przeprowadzimy reformę sądownictwa. Konsekwentnie zakładamy, że tak się stanie

Widać, że reforma sądownictwa dla wielu środowisk, które bronią poprzednich rozwiązań, jest solą w oku, ponieważ ten atak na nas, ale teraz również na akcję informacyjną, która jest prowadzona przez Polską Fundację Narodową, jest tak duży, że należy się spodziewać, że będzie on kontynuowany. My jednak zapowiedzieliśmy, że  reformę sądownictwa przeprowadzimy i jesteśmy konsekwentni w założeniu, że tak się stanie – powiedziała w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja premier Beata Szydło.

[TYLKO U NAS] B. Szydło: Nie mogę sobie pozwolić na szantaż ze strony brukselskich polityków

Robimy wszystko, żeby Unia Europejska zachowała jedność oraz była stabilna i bezpieczna – powiedziała w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja premier Beata Szydło i dodała, że Polska nie łamie prawa Unii, ale działa na podstawie traktatów i nie może sobie pozwolić na jakikolwiek szantaż ze strony brukselskich polityków. Szefowa polskiego rządu odniosła się również do reformy edukacji oraz systemu opieki zdrowotnej.

[TYLKO U NAS] B. Szydło: Im mamy lepsze sondaże, tym więcej powinniśmy pracować

Dobry wynik w sondażach jest nagrodą za ciężką pracę, jaką wykonują wszyscy, którzy się zaangażowali w dobrą zmianę – powiedziała w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja i TV Trwam premier Beata Szydło. Im lepszy wynik w sondażach, tym więcej rząd powinien pracować; nie możemy dać im się zwieźć – dodała. Prezes Rady Ministrów odniosła się również do piątkowej wizyty premiera Orbana w Polsce, nadwyżki w budżecie oraz ważnego spotkania z premierem Bułgarii.

[TYLKO U NAS] A. Schmidt-Rodziewicz: Jeśli chcemy dobrosąsiedzkich relacji polsko-litewskich, powinny one zakładać partnerstwo

Jeśli chcemy mieć dobrosąsiedzkie relacje, jeśli chcemy wspólnie budować siłę, szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej, realizować pewne projekty polityczne, gospodarcze i społeczne, to relacje między naszymi krajami powinny zakładać partnerstwo. Partnerstwo z kolei wiąże się z tym, że jedną z kluczowych kwestii, która nadal pozostaje nierozwiązana i której rozwiązania będziemy się domagać, jest zabezpieczenie praw i interesów naszych rodaków przebywających na Litwie – powiedziała w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, przewodnicząca sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

[TYLKO U NAS] M. Jach: Wzrost wydatków na armię zwiększy naszą wiarygodność w NATO

Nowelizacja ustawy o finansowaniu i modernizacji Sił Zbrojnych RP przyczyni się do zwiększenia wydatków na obronność. Docelowo w 2030 r. na polską armię przeznaczymy 2,5 proc. PKB. Jak powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja przewodniczący sejmowej komisji obrony Michał Jach, po USA będziemy jedynym krajem, który na swoje wojsko przeznaczy więcej niż 2,2 proc. PKB. To zwiększy naszą wiarygodność w Sojuszu – dodał.

[TYLKO U NAS] Gen. J. Mika: Manewry Dragon-17 rozwijają współpracę międzynarodową

Jesteśmy świadkami stacjonowania w Polsce batalionowej grupy bojowej i brygadowej grupy bojowej (…). Współpraca państw, które uczestniczą w Dragon-17, a więc Stanów Zjednoczonych, W. Brytanii, Rumunii i pododdziałów polskich, kształtuje się co dzień – mówił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja gen. dywizji Wojska Polskiego Jarosław Mika.