B. Szydło: Z rozwoju gospodarczego mają korzystać wszyscy obywatele, a nie wybrane grupy interesów

Z rozwoju gospodarczego mają korzystać wszyscy obywatele, a nie wybrane grupy interesów. Tak się dzieje i to jest oczywiście wielka satysfakcja – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP odniosła się do ostatniej decyzji agencji ratingowej S&P dotyczącej oceny wiarygodności kredytowej Polski. Wskazała również główne cele Polski wyznaczone na rozpoczynających się jutro targach przemysłowych w Hanowerze.

P. Szefernaker: Europa musi się otrzeźwić i zacząć myśleć o bezpieczeństwie całego kontynentu

Europa musi się otrzeźwić i zacząć myśleć w kategoriach bezpieczeństwa całego kontynentu. […] Od dwóch lat kwestia uchodźców nie jest rozwiązana. Jeden z najważniejszych tematów dla bezpieczeństwa Europy nawet nie drgnął – powiedział na antenie TVP Info Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, odnosząc się w ten sposób do wczorajszej strzelaniny we Francji.

A. Macierewicz: Dr Berczyński nadal pozostaje członkiem komisji

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja podziękował dr. Wacławowi Berczyńskiemu za olbrzymią pracę, jaką wykonał na rzecz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i dodał, że dr Berczyński w dalszym ciągu pozostaje członkiem zespołu. Polityk wskazał, że p.o. szefa komisji przejął dr Kazimierz Nowaczyk.

Początek kampanii prezydenckiej Donalda Tuska?

To początek kampanii prezydenckiej Donalda Tuska – tak wczorajsze przesłuchanie szefa Rady Europejskiej ocenia wicepremier Jarosław Gowin. Były przewodniczący PO, w warszawskiej prokuraturze, złożył zeznania dotyczące współpracy SKW z rosyjską FSB. Po przesłuchaniu przekonywał, że sprawa ma charakter polityczny.