[TYLKO U NAS] P. Jaki o Fundacji Otwarty Dialog: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydaliła tę organizację z Polski, bo uznała ją za niebezpieczną

Stanowisko państwa polskiego jest w tej kwestii bardzo jasne, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydaliła tę organizację z Polski, bo uznała ją za niebezpieczną. Pisze o tym „Sunday Times” wskazując, że jest to organizacja, która pierze pieniądze dla Kremla i jest dodatkowo zaangażowana w to, aby dbać w wielu państwach o rosyjski interes – wskazał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Tygodnik „WPROST” przeprosił ks. dr. hab. Tadeusza Bąka za pomówienia

Tygodnik „WPROST” decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie przeprosił na łamach swojej gazety ks. dr hab. Tadeusza Bąka za bezpodstawne pomówienia. Kapłan został na łamach tygodnika zaatakowany kilkukrotnie w artykułach: „Naukowe Szalbierstwo”, „Słowaccy docenci, polski wstyd”, „Lista wstydu polskiej nauki. Prawie 200 osób z fikcyjnymi tytułami zdobytymi na Słowacji”.

Kalisz: Warsztaty edukacyjne „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”

W Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej odbyły się warsztaty edukacyjne z cyklu Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media. Młodzież z Kalisza dowiedziała się, jak powstają obraz, dźwięk oraz informacje medialne. Praktyczną wiedzą z uczniami podzielili się pracownicy TV Trwam i Radia Maryja, a także wykładowcy i studenci WSKSiM.

[TYLKO U NAS] Min. A. Zalewska: Maturzystom i ich rodzicom mówimy, żeby się nie martwili

Maturzystom i ich rodzicom mówimy, żeby się nie martwili. Jesteśmy przygotowani do egzaminów maturalnych zarówno pisemnych, jak i ustnych. Słyszymy niestety w przekazach medialnych, że niektóre rady pedagogiczne chcą podjąć taką decyzję, aby utrudniać maturzystom przystąpienie do egzaminów – powiedziała minister Anna Zalewska, szefowa resortu edukacji, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[NASZ TEMAT] Wycinki, szkółki leśne i efekty gospodarki leśnej – leśnicy objaśniają fakty i mity

Polscy leśnicy są w ostatnim czasie pod regularnym ostrzałem. Zarzuca im się nielegalne (!) wycinanie lasów i działanie na szkodę środowiska. Tymczasem ich praca jest w pełni klarowna i nakierowana na harmonijny rozwój lasów. Po II wojnie światowej starania Lasów Państwowych zaowocowały powiększeniem powierzchni lasów, a leśnicy posiadają wiedzę, która pozwala im odpowiednio się nimi zajmować.

[TYLKO U NAS] Dr hab. A. Zapałowski: Czas na szkolenie żołnierzy WOT kadra zawodowa bardzo często marnuje na bzdurną biurokrację

Czas bardzo ograniczony na szkolenie żołnierzy obrony terytorialnej kadra zawodowa bardzo często marnuje na to, żeby po prostu realizować bzdurną biurokrację, która tak naprawdę nikomu nie jest potrzebna, nie mówiąc już o tym, że z przyczyn w ogóle bezpieczeństwa w razie działań wojennych tworzenie takiej nadmiernej biurokracji jest absurdem – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja Andrzej Zapałowski, historyk oraz doktor habilitowany nauk o bezpieczeństwie. 

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Chrostowski: Tekst Benedykta XVI ma znaczenie wręcz profetyczne

Chce się wmówić ludziom, że Kościół nie jest dobry, że jest zepsuty i nie ma w nim nic godnego szacunku, po to, aby tych ludzi od Kościoła odwrócić. Aby wyjść z obecnego kryzysu Kościoła, trzeba go właściwie zdiagnozować. Lekarstwo, które daje papież Benedykt XVI, rzeczywiście bardzo przystaje do diagnozy, którą postawił – zaznaczył ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z portalem Radia Maryja odnosząc się do listu opublikowanego przez Benedykta XVI.

Ks. J. Aszkiełowicz z Wileńszczyzny dla wPolityce: Kochamy Polskę i każdego dnia o nią walczymy. Dla nas polskość jest świętością

Potrzebujemy m.in. dzieł Sienkiewicza, książek religijnych, literatury o żołnierzach niezłomnych. Język polski jest dla nas najważniejszy, dlatego walczymy o polskie szkoły na Wileńszczyźnie. Kiedy przeczytałem książkę Edmunda Banasikowskiego „Na zew Ziemi Wileńskiej” zrozumiałem całą historię. Dziadkowie i rodzice kiedyś o tym opowiadali po cichu, ale kiedy to przeczytałem zrozumiałem nasze dzieje. Młodzieży trzeba tłumaczyć jak bogata, szlachetna i piękna jest nasza historia — mówi portalowi wPolityce.pl ksiądz kanonik Józef Aszkiełowicz, proboszcz parafii w Butrymańcach i w Podborzu na Wileńszczyźnie.

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krasnodębski: F. Timmermans zrobił karierę polityczną na zajmowaniu się Polską, tak łatwo nie zaprzestanie tej działalności

KE wszczęła monitorowanie, ponownie powołując się na artykuł 7. Z drugiej strony nie wszczyna postępowań wobec innych krajów. To może zmienić się tylko wtedy, kiedy uda się zneutralizować politycznie pana Timmermansa, kiedy jego wpływy byłyby znikome. Wtedy tego typu procedury ustaną i być może unijne instytucje zajmą się innymi, ważniejszymi kwestiami – powiedział w rozmowie z Telewizją Trwam prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Odniósł się w ten sposób do wizyty Fransa Timmermansa w Polsce.