[TYLKO U NAS] Pos. Tarczyński o D. Tusku: Przytulał się z Putinem, a ma czelność mówić, że J. Kaczyński jest proputinowski

Człowiek, który przytulał się z (Władimirem) Putinem, człowiek, który szeptał do ucha Putina na molo w Sopocie, ma czelność mówić o tym, że Jarosław Kaczyński jest proputinowski – mówił w sobotnich „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja poseł Dominik Tarczyński.

[TYLKO U NAS] Prof. Krasnodębski: Debaty w PE ws. Polski są łamaniem polskiej konstytucji

Nie widzę, żeby w polskiej konstytucji było zapisane, że to Komisja Europejska ma organizować w Polsce sądy. Przecież w konstytucji jest wyraźnie napisane: „Władza zwierzchnia w Polsce należy do narodu polskiego”. Zatem debaty w PE są łamaniem polskiej konstytucji – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Zdzisław Krasnodębski.

[TYLKO U NAS] Z. Ziobro o wyroku SN ws. odmowy wydrukowania plakatów fundacji LGBT: to pogwałcenie polskiej konstytucji i zamach na wolność gospodarczą

Wiemy, że religia, jeśli ktoś ją szczerze wyznaje, nie ogranicza się i nie kończy tylko na wejściu i wyjściu z kościoła w niedzielę. W związku z tym ten wyrok w tym sensie dla mnie – oceniam to jako prawnik – jest pogwałceniem polskiej konstytucji, ale również jest zamachem na wolność rozumianą jako wolność gospodarczą – mówił w czwartkowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: List wystosowany dziś przez polskich polityków do KE jest zdradą narodową

To jest takie samo działanie jak to, które przed kilkuset laty było udziałem targowiczan. To jest współczesna Targowica – mówił Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja i TV Trwam. Były minister obrony narodowej odniósł się w ten sposób do listu, który wystosowali dziś polscy politycy do Komisji Europejskiej ws. wdrożenia przeciwko Polsce postępowania skutkującego sankcjami – zniszczeniem naszej Ojczyzny. Pod wspomnianym listem podpisali się m.in. byli prezydenci, premierzy, szefowie dyplomacji i opozycjoniści z czasów PRL. 

[TYLKO U NAS] K. Godek: Milion obywateli domaga się zaprzestania rzezi na niewinnych dzieciach, a sejmowa komisja jest przeciw projektowi „Zatrzymaj aborcję”

Nie chodzi o robienie polityki, nie chodzi o to, żeby wyrosło jakieś środowisko – absolutnie nie. Blisko milion obywateli domaga się tego, żeby zaprzestać rzezi na niewinnych dzieciach – mówiła w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Kaja Godek z Fundacji „Życie i Rodzina”.

[TYLKO U NAS] W. Osadczy o wynikach badań w Hruszowicach: IPN usprawiedliwia się i próbuje prowadzić z Ukrainą dyskusję w sprawach niedyskusyjnych  

Instytut Pamięci Narodowej jako część struktur rządowych Rzeczypospolitej utrzymuje kontakty i bez przerwy próbuje realizować jakość współpracy Polski z partnerem, który nie jest godny nim być. To jest dla mnie zatrważające Umizgiwanie się, wchodzenie w relacje służalcze w stosunku do nieprzychylnych struktur państwu polskiemu jest wielkim nieporozumieniem – podkreślił prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich Centrum Ucrainicum na KUL, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.