[TYLKO U NAS] J. Kanthak: Będzie moje stanowcze „Nie” dla wprowadzania ideologii gender w Gdańsku

W Gdańsku jest jedna mocno paląca kwestia – próby wprowadzenia ideologii gender do szkół. (…) Deklaruję, że będzie moje stanowcze „Nie” jako radnego Gdańska, na tego typu sprawy – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Jan Kanthak, kandydat do Rady Miasta Gdańska.

[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: Rosja absolutnie nie myśli o tym, żeby sprawę katastrofy smoleńskiej załatwić z honorem

Nie widzimy najmniejszych efektów działań, które podejmuje rosyjska prokuratura ws. katastrofy smoleńskiej – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Radomia.

[TYLKO U NAS] J. Bielewicz o projektach zrównoważonego rozwoju: Jeśli zostaną zrealizowane, to będzie można powiedzieć, że wszystkie drogi prowadzą do Warszawy

Dzięki tym projektom – jeśli zostaną zrealizowane, a o tym w dużej mierze może zadecydować wynik wyborów samorządowych – będzie można powiedzieć, że wszystkie drogi prowadzą do Warszawy – mówił w czwartek na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” Jerzy Bielewicz, finansista oraz były prezes stowarzyszenia „Przejrzysty Rynek”.

We Włocławku i w Warszawie uczczono bł. ks. J. Popiełuszkę w 34. rocznicę jego męczeńskiej śmierci

Mija 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się w czwartek we Włocławku. Jutro w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki będzie sprawowana uroczysta Msza Św. Z kolei na UKSW odbyła się dziś Ogólnopolska konferencja naukowa z udziałem IPN  „Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego”.

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Ważna jest kwestia, czy o kształcie naszego kraju będą decydować Polacy, czy media finansowane przez obcy kapitał

Istotna jest kwestia, czy w Polsce będą rządzili Polacy, czy to wola wyborców polskich będzie rozstrzygała o kształcie naszego kraju, czy o kształcie naszego kraju będzie rozstrzygała wola mediów finansowanych przez obcy kapitał – mówił w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.