In vitro w każdej gminie?

Ministerstwo Zdrowia zezwala samorządom na finansowanie ze środków publicznych procederu sztucznego zapłodnienia oraz nie zamierza ingerować w programy zdrowotne prowadzone przez samorządy, np. dofinansowujące in vitro – deklaruje resort.

Libiąż: Uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć

W Libiążu odbyły się uroczystości pogrzebowe Heleny Kmieć – polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i mieszkańcy miasta. „Twoja śmierć nie jest przegraną. Dziękuję ci za świadectwo Twojego życia” – mówił w trakcie Mszy św. pogrzebowej ks. kard. Stanisław Dziwisz.

A. Macierewicz: Słowa Ławrowa o NATO odwołują się do konfrontacji między agresywną Rosją sowiecką a wolnym światem

Pan Ławrow używając takiego języka sugeruje, że właśnie taką politykę […] chce nadal prowadzić pan prezydent Putin. To jest po prostu opis faktów – powiedział minister Antoni Macierewicz. Szef MON w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam podsumował konferencję bezpieczeństwa w Monachium oraz poruszył kwestię globalnego bezpieczeństwa.

Kontrowersyjna umowa CETA

Dwa lata – tyle czasu mają posłowie parlamentów krajowych na ratyfikację CETA. To czas, aby zarówno parlamentarzyści poszczególnych krajów, jak i też opinia publiczna zapoznała się ze skutkami umowy handlowej Unii Europejskiej z Kanadą. Mimo że umowę negocjowano od 2009 r., to nie było dotąd na ten temat rzetelnej debaty. CETA znosi 98 proc. ceł na towary w handlu między Unią a Kanadą.