fot. nspj.bydgoszcz.pl

To próba usunięcia Boga z życia człowieka

Dzisiaj jest wielka rewolucja kulturowa. Chodzi o usuniecie Boga z życia człowieka. Na jego miejsce postawiony został człowiek – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektora Radia Maryja, podczas homilii wygłoszonej w 100. rocznice konsekracji parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

W wygłoszonej homilii o. Tadeusz Rydzyk CSsR przypomniał, że w dzisiejszych czasach, rocznie ginie za wiarę w Jezusa Chrystusa ponad 170 tys. chrześcijan na całym świecie. Wszystko jednak – jak mówi –  jest przemilczane.

Nawiązując do obchodzonej w piątek  uroczystości  Najświętszego Serca Jezusowego o. Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślał, że podczas wszelkich trudności widoczna jest ingerencja Bożej miłości; dostrzegali to już papieże – mówił. W homilii dyrektor Radia Maryja odniósł się do fragmentu Encykliki Piusa XII  zatytułowanej „Źródła wody”.

Na widok takich mas zła, papież Pius XII, który widział zło nazizmu, komunizmu – mówi: na widok takich mas zła, które dzisiaj więcej niż kiedy indziej trapią jednostki, rodziny narody i świat cały, gdzie czcigodni bracia znajdziemy lekarstwo, cóż bardziej skuteczne nad miłość Chrystusa, którą kult serca Jezusa, coraz więcej co dnia wzmaga i rozwija, co skuteczniej poruszy wiernych, do wprowadzenia życia prawa ewangelicznego, gdy się zaniedba to prawo miłości jak upomina Duch Św. dziełem sprawiedliwości i pokój. Czy zdołamy kiedyś zdobyć prawdziwy pokój – pytał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Katolickiej Rozgłośni stwierdził, że żyjemy w niezwykle niebezpiecznych  czasach.

„Dzisiaj jest wielka rewolucja kulturowa. Chodzi o usuniecie Boga z życia człowieka. Na jego miejsce postawiony został człowiek” –  akcentował. Ta rewolucja –  jak dodał o. Tadeusz Rydzyk – nie wzbudziła żadnej reakcji narodów; weszła po cichu.

– Fasada instytucjonalna stoi nadal, tylko ci obcy weszli do środka. Wróg jest już w domu. Zmiany mentalności, zmiany zachowań są już wewnątrz instytucji, wewnątrz człowieka. Pole walki znajduje się wewnątrz. Wykorzystano do tego wiele organizacji międzynarodowych, pozarządowych o bardzo przyjaznych nazwach z pięknymi atrapami, w pięknych dla człowieka opakowaniach. Ta rewolucja jest. Moglibyśmy o wielu przypadkach mówić. Ja wam dzisiaj powiem króciutko o jednej – może już znane jest wam to słowo „gender”, kiedyś skrycie a dzisiaj już całkiem otwarcie walczy z ideom małżeństwa, rodziny złożonej z matki i ojca oraz ich dzieci. Z pojęciem płci biologicznej, uznając ją jedynie za twór kulturowy. Ideologii tej udało się osiągnąć bardzo wiele dzięki pozyskaniu licznych działaczy wśród znaczących osób, polityków, psychologów, prawników i artystów – mówił o . Tadeusz Rydzyk CSsR.

Transmisję Mszy św. przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj