fot. Monika Bilska

Dyrektor Radia Maryja: Zmasowane niszczenie, które przyszło do naszej Ojczyzny, dotyka teraz szczególnie dzieci i młodzież. Nie bądźmy bierni!!!

Żyjemy w czasie szczególnego niszczenia wiary Kościoła katolickiego. Ten walec nowej lewicy idzie bardzo mocno przez instytucje, przez uczelnie, przez szkoły, przez media. Idzie również bardzo mocno przez naszą Ojczyznę. Nie bądźmy bierni. Od naszej modlitwy, od naszej wierności Panu Bogu, naszej miłości i czynów, zależy przyszłość nasza i innych, także waszych dzieci i wnuków – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR w Radiu Maryja.

***

Szanowni Państwo, apostolska Rodzino Radia Maryja!

Chyba każdemu z rodziców, dziadków, dobrych ludzi zależy na szczęściu na ziemi i w wieczności dzieci i młodzieży. Żyjemy w czasie szczególnego niszczenia wiary Kościoła katolickiego. Ten walec nowej lewicy idzie bardzo mocno przez instytucje, przez uczelnie, przez szkoły, przez media. Idzie również bardzo mocno przez naszą Ojczyznę.

Św. Jan Paweł II niejeden raz mówił, iż na świecie istnieją centrale, które prowadzą antyewangelizację, a pozostają anonimowe. Zaś pewien wielki mistrz masonerii powiedział: „My Kościoła nie zniszczymy argumentami rozumowymi, a zniszczymy zniszczeniem  obyczajów, zniszczeniem moralnym”.

Chyba już wszyscy zauważamy, że zmasowane niszczenie, które przyszło do naszej Ojczyzny, dotyka teraz szczególnie dzieci i młodzież – rodziny, każdego z nas, całego społeczeństwa. W dużej mierze zniszczyło wiarę w wielu jeszcze przed kilkunastu laty bardzo wierzących narodach. U nas to się stanie, jeśli będziemy bierni, nic, albo niewiele będziemy czynili dla przeciwstawienia się tym działaniom, dla umocnienia wiary i charakteru, szczególnie dzieci i młodzieży.

Pan Jezus zobowiązał każdego z nas mówiąc: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony” (por. Mk 16, 15-16). A więc od naszej modlitwy, od naszej wierności Panu Bogu, naszej miłości i czynów, zależy przyszłość nasza i innych, także waszych dzieci i wnuków.

Pomyśl, co możesz uczynić, by każdy, także twoi najbliżsi, dzieci i młodzież, mieli mocną wiarę, gorącą miłość do Pana Boga, by byli zbawieni, by życia nie zmarnowali. Pomyśl, jak przeciwstawiać się temu niszczeniu już od przedszkola. Nie wolno nam uciekać od tych myśli i działań. To także warunek szczęśliwej wieczności dla każdego z nas. Pan Jezus zapyta nas o to kiedyś i wynagrodzi nam każde nasze dobre działanie.

Z naszej strony – strony Radia Maryja i innych dzieł Rodziny Radia Maryja – już od jakiegoś czasu zapraszamy do akcji: „Daj książkę młodemu człowiekowi”, tym razem „Kształcenie charakteru”. Niech przeczyta, także i ty przeczytaj. Porozmawiajcie na ten temat. Chociaż książka była pisana przez autora ponad pół wieku temu, to jednak wiele z niej można się nauczyć. Chcesz, aby twoje dziecko miało dobry zawód, było zdrowe, wykształcone – niech ma też dobrze wykształcony charakter.

Druga propozycja, piękna książeczka kieszonkowa, to „Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu”. Pomoże każdemu nawiązać osobistą, serdeczną więź z Panem Jezusem, który czeka na nas Żywy i Prawdziwy w Najświętszym Sakramencie.

Te bardzo dobre pomoce dla dobrego samowychowania można oczywiście otrzymać bezpłatnie w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – dzieła Rodziny Radia Maryja – w Toruniu, w zakrystii. Wszystko dzięki pomocy z 1 % podatku dochodowego. Oczywiście dalej poświęcamy się wam z tym 1 % z podatku dochodowego [więcej].

Razem uczynimy bardzo dużo. Teraz m.in. przygotowujemy film „Nędzarz i madame”. Bardzo profesjonalnie robią to studenci z aktorami i artystami „z wysokiej półki”.

Następna sprawa – już teraz zapraszamy na pielgrzymkę młodych do Matki Najświętszej. To już XX pielgrzymka młodych. Te pielgrzymki są wspaniałe. Matka Najświętsza działa cuda w sercach młodych. Pomóżmy w tym. Prosimy każdego, kto ma w rodzinie, wśród znajomych młodzież – zadziałajcie. Pomóżcie młodym i niech przybędą na Jasna Górę w sobotę 25 maja. Zaczynamy w godzinach popołudniowych. Dokładną godzinę będziemy podawać.

Zaś w niedzielę 16 czerwca od godz. 11.00 zapraszamy do Matki Najświętszej na Jasna Górę dzieci. Matka Najświętsza każdego z dzieci i młodzieży chce uczynić mocarzami wiary i miłości. Pomóż w tym. Zapraszamy.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

drukuj