Reakcje księży biskupów po ogłoszeniu Republiki Katalonii

Po ogłoszeniu Republiki Katalonii przez tamtejszy parlament, hiszpański rząd przejął bezpośrednią kontrolę nad tym regionem i odwołał kataloński rząd na czele z Carlesem Puigdemontem. W Madrycie i innych miastach wyszły w sobotę manifestacji w obronie jedności kraju. Także księża biskupi apelują o jedność i unikanie konfrontacji.

Zakończenie obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich

Kończą się dziś obchody jubileuszu 100-lecia Objawień Fatimskich. Z tej okazji parafia św. Dominika w Warszawie zorganizowała akcję modlitewno-pokutną. Polegała ona na odmawianiu 100 godzin różańca w domu, kościele bądź każdym innym miejscu. Modlitwę rozpoczęło w niedzielę 800 wiernych i zakończyło wczoraj w nocy.

Dzieci z Burundi wołają o szkołę

Skończyły się wakacje. Rozpoczął się rok szkolny. Rodzice zaopatrzyli swoje pociechy w tornistry i wszystkie niezbędne przybory szkolne. Powitały je pięknie wysprzątane klasy i uśmiechnięte twarze nauczycieli. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą się cieszyć rozpoczęciem roku szkolnego. Dotyczy to bardzo dużej ilości dzieci w Afryce i na innych kontynentach – pisze misjonarka siostra Zygmunta, Karmelitanka Dzieciątka Jezus.