Diecezja radomska: ruszyło Jerycho Różańcowe

W diecezji radomskiej ruszyło Jerycho Różańcowe. Potrwa ono do 23. grudnia. To modlitewny „szturm do nieba” w intencjach świata, Kościoła, ojczyzny, diecezji, parafii. Wierni przez całą dobę, 7 dni w tygodniu będą mieli możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, a także modlitwy wynagradzającej za grzechy własne i świata.

Ewangelia na IV niedzielę Wielkiego Postu

Zbliżamy się powoli do bliskich już uroczystości paschalnych, tak jak mówi nam to modlitwa z tej czwartej niedzieli Wielkiego Postu, zwanej także „niedzielą laetare”, tzn. „niedzielą radości”. Jesteśmy zaproszeni, aby doświadczyć dziś radości, która pochodzi od Boga, a szczególnie z Jego zbawczej i wyzwalającej obecności.

Papież odwiedził Mediolan

Ojciec Święty Franciszek odwiedził dziś Mediolan, jedną z największych aglomeracji miejskich w Europie, a zarazem gospodarczą stolicę Włoch. W tym regionie znajduje się również największe skupisko imigrantów na Półwyspie Apenińskim. Co piąty mieszkaniec miasta jest obcokrajowcem. Program papieskiego pobytu w stolicy Lombardii jest bardzo bogaty. Obejmuje cztery spotkania i wielką Mszę w podmiejskim parku.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga.