We Włocławku i w Warszawie uczczono bł. ks. J. Popiełuszkę w 34. rocznicę jego męczeńskiej śmierci

Mija 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się w czwartek we Włocławku. Jutro w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki będzie sprawowana uroczysta Msza Św. Z kolei na UKSW odbyła się dziś Ogólnopolska konferencja naukowa z udziałem IPN  „Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego”.

Ks. P. Antosiak z PKWP: Asia Bibi jest ikoną dla chrześcijan i muzułmanów

W środowy wieczór 17 października w krakowskim Sanktuarium św. Józefa przy ul. Poselskiej odprawiona została Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijan oraz ich prześladowców. O represjach, jakich doświadczają chrześcijańscy mieszkańcy Pakistanu, mówił podczas homilii ks. Paweł Antosiak z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Jan Paweł II wskazał nam dwie drogi

Ciągle jest aktualne wołanie Jana Pawła II – otwórzcie drzwi dla Chrystusa. Otwórzcie je na oścież, bo jedynie wtedy człowiek wie skąd pochodzi, dlaczego żyje, jaki ma sens jego ziemska pielgrzymka, jaki sens jest miłości, cierpienia, także śmierci i nadziei – mówił ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. dziękczynnej za wybór Jana Pawła II w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach.