Koptyjski diakon: Ojciec Święty buduje most między Wschodem a Zachodem

Papież Franciszek poprzez podróż apostolską do Egiptu buduje most miłości i pokoju między Wschodem a Zachodem – powiedział Joseph Ernest, diakon Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego w Kairze. Duchowny przybliżył nastroje mieszkańców Kairu w przededniu przybycia Ojca Świętego i wskazał na główne aspekty pielgrzymki Biskupa Rzymu.

„Chrześcijański kształt patriotyzmu” – nowy dokument KEP

„Potrzebny jest w naszej ojczyźnie dobrze nam znany z historii patriotyzm otwarty na solidarną współpracę z innymi narodami i oparty na szacunku dla innych kultur i języków. Patriotyzm bez przemocy i pogardy. Patriotyzm wrażliwy także na cierpienie i krzywdę, które dotyka innych ludzi i inne narody” – podkreślają polscy księża biskupi w dokumencie społecznym pt. „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, który został przyjęty podczas 375. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie 14 marca br.

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka 26.04.2017

„Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20). Ostatnie słowa Ewangelii św. Mateusza przypominają proroczą zapowiedź, którą znajdujemy na jej początku: „Któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: «Bóg z nami»” (Mt 1,23; por. Iz 7,14). Bóg będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Jezus będzie podążał wraz z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.