fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: słowa o królowaniu Boga motywem naszej nadziei

Ojciec Święty Franciszek kontynuował dziś cykl katechez poświęconych nadziei. Podczas Audiencji Generalnej w Auli Pawła VI, nawiązując do Księgi Izajasza, zaznaczył, że prorok pomaga nam otworzyć się na nadzieję, przez przyjęcie Dobrej Nowiny o przyjściu zbawiciela.

Ojciec Święty podkreślił, że Bóg nigdy nie porzucił swojego ludu i nie pozwolił pokonać się złu, bo On jest wierny, a Jego łaska jest większa niż grzech.

Papież wskazał, że słowa „Bóg króluje” to słowa wiary w Pana, którego moc pochyla się nad ludzkością, aby obdarzać miłosierdziem i wyzwolić człowieka.

– To są właśnie, bracia i siostry, motywy naszej nadziei. Gdy wszystko wydaje się skończone i gdy w obliczu tylu negatywnych spraw wiara przychodzi z trudem i pojawia się pokusa, by powiedzieć, że nic już nie ma sensu, oto pojawia się wspaniała wiadomość, przyniesiona przez te szybkie nogi. Bóg przychodzi, by dokonać czegoś nowego, aby ustanowić królestwo pokoju. Bóg obnażył swe ramię i przychodzi, aby przynieść wolność i pocieszenie – podkreślił Ojciec Święty Franciszek.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na placu Św. Piotra. Skierował kilka słów m.in. do pielgrzymów z Polski.

– Czas Adwentu jest szczególną okazją, byśmy pogłębiali naszą wiarę, otwierali serca na potrzeby bliźnich i byli bardziej gorliwi w wypełnianiu chrześcijańskiego powołania. Pomocą w podejmowaniu tych zadań niech będzie dla was codzienna modlitwa, rozważanie słowa Bożego, uczestnictwo w Roratach i w rekolekcjach adwentowych. W duchu radości przygotujcie wasze serca na przyjęcie Dobrej Nowiny o narodzeniu Bożego Syna. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię – powiedział Papież zwracając się do Polaków.

Transmisję z Watykanu nadały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj