fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Dobra materialne nie mogą być celem naszego istnienia

Chciwość nigdy nie nasyca. Dobra materialne nie mogą być celem naszego istnienia – mówił Ojciec Święty Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański. Papież podkreślił, że bogactwa mogą odwrócić naszą uwagę od prawdziwego skarbu, jaki jest w niebie.

Ojciec Święty przywołał przykład z dzisiejszej Ewangelii. Jezus opowiada tutaj przypowieść o bogatym człowieku, który ma trzy pragnienia: wiele dóbr, wiele lat oraz niepohamowany spokój i dobrobyt. To Bóg jest w stanie anulować te wszystkie plany. Jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od Ciebie – czytamy w Ewangelii. Papież podkreślił, że Jezus wzywa nas w ten sposób, byśmy trzymali się z dala od chciwości.

– Pragnienie zdobywania dóbr materialnych nie bogaci naszego serca, co więcej wzbudza jeszcze głód. Chciwość nigdy się nie nasyca – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty przypomniał, że tylko miłość jest źródłem prawdziwego szczęścia; miłość Boga i bliźniego. Za św. Pawłem Papież powtórzył: szukajcie tego, co w górze.

– Dobra materialne są niezbędne do życia, ale nie mogą być celem naszego istnienia. Sposobem na uczciwe życie jest dzielenie się z najbardziej potrzebującymi. Bogactwa mogą związać serce i odwrócić naszą uwagę od prawdziwego skarbu, jaki jest w niebie – zaznaczył papież.

Do takiego życia – jak tłumaczył Ojciec Święty – zachęca nas Ewangelia.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl