fot. pl.wikipedia.org

Lubelskie/IAS: możliwe utrudnienia na przejściu w Dorohusku i terminalu w Koroszczynie

Z powodu prac remontowych możliwe są utrudnienia w płynności odpraw samochodów ciężarowych na przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin oraz terminalu w Koroszczynie, w Lubelskiem – poinformowała w piątek Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku-Jagodzinie rozpoczęte zostały prace remontowe na terminalu po stronie ukraińskiej, w Jagodzinie. Mogą one spowodować utrudnienia w płynności odpraw samochodów ciężarowych wyjeżdżających z Polski. Jak podaje strona ukraińska ograniczenia przepustowości przejścia potrwają około 10 dni.

W terminalu samochodowym w Koroszczynie, na granicy z Białorusią po stronie polskiej, remont dotyczy drogi celnej prowadzącej do pawilonów kontrolnych, a także płyty postojowej. Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych przewiduje, że prace potrwają co najmniej do końca roku. Mogą one powodować utrudnienia w płynności odpraw ciężarówek wjeżdżających do Polski.

Jak powiedziała PAP Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie utrudnienie w ruchu na przejściach nie powinny dotknąć samochodów osobowych ani autokarów.

„Terminal w Koroszczynie przeznaczony jest wyłącznie do odpraw ciężarówek. W przypadku Jagodzina natomiast, strona ukraińska także uprzedziła tylko o utrudnieniach dla samochodów ciężarowych” – powiedziała Siemieniuk.

PAP/RIRM

drukuj