US Open. Ćwierćfinał bez Radwańskiej, uległa 18-latce z Chorwacji

Agnieszka Radwańska nie przełamała klątwy 1/8 finału US Open. Polka po raz piąty w karierze zakończyła zmagania na nowojorskich kortach na IV rundzie. Dziś w nocy w dwóch setach uległa rewelacyjnej 18-latce z Chorwacji Anji Konjuh 4:6, 4:6.


W 2013 roku Anja Konjuh najpierw wygrała juniorskie Australian Open, a następnie okazała się najlepsza w trakcie US Open. Dobrą passę zapoczątkowaną na nowojorskich kortach kontynuuje jako seniorka. W wieku 18 lat dotarła bowiem do 1/8 finału amerykańskiego turnieju, gdzie stanęła naprzeciwko rozstawionej z „4” Agnieszki Radwańskiej.

USA Tennis US Open Grand Slam 2016„Isia” dobrze rozpoczęła – szybko przełamała rywalkę, obejmując prowadzenie 2:0. Okazję do odrobienia strat zapewniła Chorwatce udana akcja zwieńczona precyzyjnym skrótem. Chwilę później skutecznie uderzyła z bekhendu, a na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 2:2. W siódmym gemie krakowianka obroniła trzy break pointy, skapitulowała przy czwartym. Uzyskanej raz przewagi rewelacyjna 18-latka już nie oddała. Wykorzystała trzecią piłkę setową i była o krok od awansu do ćwierćfinału.

Po zmianie stron przez długi czas utrzymywał się remis. Od stanu 4:4 Konjuh pozwoliła Radwańskiej na wygranie zaledwie dwóch wymian, co zagwarantowało jej wygraną w całym spotkaniu 6:4, 6:4.

Polka po raz piąty w karierze zakończyła rywalizację w US Open na IV rundzie. Ten sam wynik osiągnęła w 2007, 2008, 2012 i 2013 roku. Kluczem do zwycięstwa Chorwatki okazał się serwis. Konjuh odnotowała sześć asów i 38 piłek wygranych bezpośrednio.

* * *

US Open, kort twardy, IV runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Anja Konjuh (Chorwacja) 4:6, 4:6

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl