TdS. Wspaniała Norweżka! Całe podium dla Skandynawek

W biegu na 5 km stylem klasycznym kobiet, we włoskim Val di Fiemme, zwyciężyła Therese Johaug. Jej przewaga nad rywalkami, na zaledwie 5 km, była imponująca.

Johaug od początku biegła bardzo mocno. Po ponad 3 km prowadziła z zapasem 11 s. nad rywalkami. Takie tempo utrzymała przez cały bieg, dzięki czemu uzyskała świetny rezultat, 13:58.4. Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach, zajęła liderka całego cyklu Tour de Ski, Astrid Jacobsen, ze stratą 14,9 s. do zwyciężczyni. Na najniższym stopniu podium stanęła Anne Kylloenen z Finlandii.

Najlepsza z Polek, Paulina Maciuszek, zajęła dopiero 27. miejsce. Po wczorajszym dobrym występie w Toblach, liczyliśmy na lepszy wynik naszej zawodniczki. Z dzisiejszego biegu i tym samym z całego TdS wycofała się kolejna Polka – Kornelia Kubińska.

W klasyfikacji generalnej TdS pozycję liderki utrzymała Astrid Jacobsen. Jednak dzięki zdecydowanej wygranej w dzisiejszym biegu, Johaug zniwelowała straty do 28,8 s. i przed jutrzejszą, ostateczną rozgrywką na Alpe Cermis nie stoi na straconej pozycji. Wydaje się, że walka o zwycięstwo w całym Tourze rozegra się między tymi dwiema Norweżkami.