fot. Alicja Kosman/PZN

Skoki narciarskie. Koniec pracy Łukasza Kruczka z reprezentacją Polski

Od nowego sezonu Łukasz Kruczek nie będzie trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Pracę z kadrą zakończy wraz z końcem tegorocznej edycji Pucharu Świata. Powodem są słabe wyniki zawodników, którzy – zamiast walczyć o podium poszczególnych konkursów – mają problem z awansem do rundy finałowej.


O sprawie w specjalnym oświadczeniu poinformował Polski Związek Narciarski. Jak wskazują działacze, temat rezygnacji Łukasza Kruczka z pracy z reprezentacją Polski pojawił się już w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Sam szkoleniowiec podkreślił, że rozstanie z kadrą nie jest decyzją Związku, lecz jego.

„Dalsze rozważania i spekulacje na temat zmian w sztabach szkoleniowych PZN uważamy za bezzasadne. Do rozmów na temat przyszłości powrócimy po zakończeniu obecnego sezonu” – czytamy w oświadczeniu PZN.

„Cały czas pracujemy bez wytchnienia nad tym, by wyniki osiągane przez zawodników były jak najlepsze, dające zadowolenie zawodnikom i dumę kibicom” – przekonuje Łukasz Kruczek.

Wśród kandydatów do objęcia funkcji szkoleniowca reprezentacji Polski wymienia się Vasję Bajca i Stefana Horngachera.

Okazję do przełamania złej passy biało-czerwoni będą mieli już w najbliższy weekend. W konkursach w Oslo udział wezmą Kamil Stoch, Stefa Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Bartłomiej Kłusek.

* * *

Oświadczenie trenera Łukasz Kruczka [CZYTAJ]

Stanowisko kierownictwa PZN ws. doniesień medialnych dotyczących trenera Łukasza Kruczka [CZYTAJ]

Sport.RIRM

drukuj