PŚ w biegach. Kowalczyk szósta w Falun, najlepszy wynik Polki w sezonie!

Justyna Kowalczyk zajęła 6. miejsce w biegu na 5 km stylem klasycznym w szwedzkim Falun. To jej najlepszy wynik w bieżącym sezonie Pucharu Świata. Wygrała liderka całego cyklu – Therese Johaug.


Zawodniczka z Kasiny Wielkiej od samego początku nadawała wysokie tempo i już po pierwszym pomiarze czasowym (piąty wynik) stało się jasne, że ma realną szansę na walkę o czołowe lokaty. Jak się później okazało, na mecie Polka uzyskała szósty rezultat, a do miejsca na podium zabrakło jej niespełna piętnaście sekund. Tym samym Kowalczyk zanotowała swój najlepszy występ w obecnym sezonie Pucharu Świata. Pozostałe nasze reprezentantki nie odegrały znaczącej roli – Martyna Galewicz uplasowała się na 69. pozycji, natomiast Marcela Marcisz zajęła 74. miejsce.

Cross Country Skiing World Cup in FalunDzisiejsze zmagania w Falun zdominowały Norweżki. Wygrała Therese Johaug, która o ponad osiemnaście sekund wyprzedziła drugą Heidi Weng i umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja o trzecią lokatę – ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęła Ingvild Flugstad Oestberg, uzyskując lepszy czas od Astrid Uhrenholdt Jacobsen zaledwie o 0.4 s.

Jutro panie wystartują w biegu na 10 km techniką dowolną. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 11:30.

***

Wyniki biegu kobiet na 5 km stylem klasycznym w Falun:

1.   Therese Johaug (Norwegia) 13:49.1
2.   Heidi Weng (Norwegia) +18.6
3.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) +29.2
4.   Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) +29.6
5.   Jessica Diggins (USA) +37.2
6.   Justyna Kowalczyk (Polska) +44.1

69. Martyna Galewicz (Polska) +2:30.0
74. Marcela Marcisz (Polska) +2:38.0

***

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

1.   Therese Johaug (Norwegia) 1744 pkt.
2.   Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 1612
3.   Heidi Weng (Norwegia) 1301
4.   Charlotte Kalla (Szwecja) 931
5.   Stina Nilsson (Szwecja) 800
6.   Krista Parmakoski (Finlandia) 798

19. Justyna Kowalczyk (Polska) 301

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl