fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Zakopanem. Biało-czerwona kraina czarów

Zawody na Wielkiej Krokwi w Zakopanem to nie tylko rywalizacja najlepszych skoczków na świecie. Konkursy w stolicy polskich Tatr – odbywające się systematycznie od 2002 roku – słyną z doskonałej atmosfery, o którą dbają biało-czerwoni kibice.


Po sukcesach naszych skoczków m.in. w Turnieju Czterech Skoczni pod Wielką Krokiew zjechała rekordowa liczba kibiców. Można ich spotkać w każdym zakątku miasta, a pod sam obiekt trudno dostać się na kilka godzin przed zawodami. Bilety na konkursy zostały wyprzedane na długo przed rywalizacją.

Jest bardzo dużo kibiców. Nie spodziewaliśmy się, że ściągną takie tłumy. Jesteśmy pierwszy raz i mamy bardzo pozytywne wrażenia – mówi jeden z fanów.

O odpowiednią atmosferę na zawodach w Zakopanem dba grupa Crowd Supporters. Jak podkreślają Mikee i DJ Ucho, polscy fani są najlepsi na świecie i to dlatego zawody te mają szczególny urok.

Polscy kibice są najlepsi na świecie. Może nam ich pozazdrościć cały świat. Corocznie po tej imprezie zarówno skoczkowie, jak i ludzie przyjeżdżający z innych krajów mówią jasno: „Polacy są najlepsi i nikt ich nie przebije!” Z tego jesteśmy najbardziej dumni – podkreślają Mikee i DJ Ucho.

Opinię Crowd Supporters podziela czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann. Zaledwie cztery dni temu skoczek ze Szwajcarii po raz drugi został ojcem, nie mógł jednak odpuścić sobie uczestnictwa w zawodach na Wielkiej Krokwi.

Są najlepsi. Ale nie mów o tym nikomu – mówi Simon Ammann w rozmowie z naszym reporterem.

Skoki w Zakopanem to gratka również dla Austriaka Andreasa Koflera, zwycięzcy m.in. 58. Turnieju Czterech Skoczni.

– Uwielbiam tu skakać! Wszystko jest zawsze znakomicie przygotowane. Naprawdę uwielbiam tu występować. Polska publiczność jest niezwykle miła, dopinguje nie tylko swoich zawodników, ale każdego z osobna – przekonuje Andreas Kofler.

Kibice pod Wielką Krokwią – wspierając głośnym dopingiem swoich ulubieńców – nie zapominają o szczególnym dniu, jaki dziś przypada – Dniu Babci.

– Chcielibyśmy bardzo serdecznie w imieniu 30 tys. osób z biało-czerwonej krainy czarów złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym babciom. Dziś jest dzień ich święta, najpiękniejszy dzień. Babciu – ja mam dwie babcie – kocham was. Kochamy też wszystkie  babcie, które tańczą w biało-czerwonej krainie czarów i zapraszamy! – mówią Mikee i DJ Ucho z Crowd Supporters.

Sobotnia rywalizacja drużynowa w Zakopanem zakończyła się zwycięstwem Niemców. Na drugim stopniu podium stanęli Polacy, a na trzecim Słoweńcy. Na jutro zaplanowano konkurs indywidualny.

Sport.RIRM

drukuj