TdS: Jacobsen wygrywa bieg dochodzeniowy, dobry występ Maciuszek

Po przegranym przez Norweżki biegu na 10 km klasykiem, dziś skandynawskie zawodniczki wzięły rewanż na koleżankach z Finlandii. Astrid Jacobsen wygrała bieg dochodzeniowy na 15 km we włoskich Toblach. Za plecami Jacobsen uplasowała się inna norweska biegaczka Therese Johaug. Na trzecim miejscu bieg zakończyła Finka Kyllonen. Najlepsza z Polek Paulina Maciuszek uplasowała się na 22. Sylwia Jaśkowiec wycofała się ze startu w tym biegu.

Po wycofaniu się z całego Tour’u Marit Bjoergen liderką klasyfikacji została Astrid Jacobsen i to właśnie Norweżka jako pierwsza ruszyła na trasę biegu. Za nią z kilku sekundową stratą wybiegła Niskanen, która miała kilka sekund straty do Norweżki. Jako trzecia ruszyła murowana faworytka do zwycięstwa w tym biegu Therese Johaug. Młoda norweska biegaczka nie była w stanie odrobić straty , którą miała do pierwszej Jacobsen. Na pierwszym pomiarze czasowym co prawda bardzo zbliżyła się do Niskanen, a na drugim przed sobą miała już tylko koleżankę z reprezentacji. Johaug niwelowała stratę do liderki cyklu, ale na cztery kilometry przed metą Jacobsen wróciła do ponad 40 sekundowej przewagi nad Therese.  Na finiszu nie było walki sprinterskiej, Astrid Jacobsen wygrała bieg przed Johaug i Kyllonen.

Z Polek najlepsza była Paulina Maciuszek. Reprezentantka Polski ruszyła z 34 miejsca, ale z biegiem czasu Paulina wyprzedzała swoje rywalki. Maciuszek na metę wbiegła na 22 miejscu i zanotowała całkiem dobry występ. Kornelia Kubińska uplasowała się na odległym 49 miejscu. Kolejny bieg w ramach Tour de Ski już w sobotę o godz. 15.45.