fot. PAP

Największe w Polsce lodowisko otwarto na Stadionie Narodowym

Stadion Narodowy otworzył się w piątek dla wszystkich amatorów zimowej rekreacji. Największe w Polsce lodowisko powstało na płycie stadionu – ma ponad 2 tys. m kw. powierzchni, a tafla ma grubość 7 cm.

Projekt Zimowy Narodowy zainicjowała zarządzająca stadionem spółka PL.2012+. Technologia chłodzenia lodowiska gwarantuje, że przetrwa ono do 20 lutego.

Na płycie zmieścił się również tor dla rolkarzy i longbordzistów o powierzchni 3,6 tys. m kw., który będzie animowany przez stowarzyszenie miłośników tych sportów. Obok zorganizowano proste korty do badmintona – dwa do debla i trzy do singla.

Wśród atrakcji sportowych na płycie znalazło się też miejsce, w którym odwiedzający będą mogli odpocząć, rozgrzać się kawą, herbatą lub grzanym winem. Dostępne będą ciepłe przekąski, a w weekendy w kantynie, która powstanie na poziomie +1, będzie można zjeść dania obiadowe.

Każdy, kto przyjdzie zimną na stadion będzie mógł wypożyczyć łyżwy. Przygotowano ponad 500 par we wszystkich rozmiarach. Wypożyczenie łyżew kosztuje 10 złotych, kasku – 5. Sprzęt do badmintona jest dostępny bezpłatnie.

W przyszłym tygodniu na jednym z parkingów pod płytą stadionu ruszy skatepark, czyli wyczynowy tor przeszkód dla rolkarzy. Wszyscy odwiedzający stadion będą mogli też skorzystać z okazji jego zwiedzenia.

Przy lodowisku działać będzie szkółka, której patronuje utytułowana łyżwiarka figurowa Renata Aleksander.

W czasie trwania projektu zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji. W piątkowe i sobotnie wieczory na płycie będzie się odbywać „Disco Lodowisko”, czyli impreza, podczas której jazdę na łyżwach i rolkach umili muzyka grana na żywo przez DJ-ów. Z kolei w niedzielne poranki przeznaczone są na naukę jazdy na łyżwach dzieci do 12. roku życia. Na dzień zakochanych organizatorzy przygotowują imprezę „Walentynki na lodzie”.

Dla odwiedzających będą dostępne parkingi – wjazd na stadion samochodem możliwy będzie bramą nr 4 od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Będzie również można zaparkować bezpłatnie na błoniach obok stadionu. Dla niezmotoryzowanych przewidziano wejście przez recepcję stadionu – od strony al. Zielenieckiej.

Zimowy Narodowy będzie otwarty codziennie – od poniedziałku do czwartku w godz. 16-22, w piątki od 16 do 23, w soboty od 10 do 23, a w niedziele od 10 do 22. Po rozpoczęciu ferii zimowych godziny otwarcia zostaną wydłużone – od poniedziałku do czwartku lodowisko będzie czynne już od 10.

Bilety wstępu na Zimowy Narodowy kosztują 12 złotych (normalny) i 8 złotych (ulgowy). Uprawniają one do korzystania z wszystkich atrakcji. Dzieci do 5 lat będa wpuszczane bezpłatnie. Wejście na weekendowe imprezy „Disco Lodowisko” będzie kosztowało 24 zł. W ofercie są także specjalne bilety dla rodzin i grup.

Organizatorzy liczą, że Zimowy Narodowy przyciągnie całe rodziny. Jak mówił podczas inauguracji projektu prezes spółki PL.2012+ Marcin Herra, stadion ma umożliwić warszawiakom miłe i aktywne spędzenie czasu, ale jest też przedsięwzięciem biznesowym i ma przynieść spółce zysk.

Jak dodał 2013 r. pokazał, że stadion to miejsce, które żyje i jest popularne; według prezesa w minionym roku odwiedziło go 1,3 mln osób.

Herra zapewnił, że Zimowy Narodowy to jedna z wielu imprez, jakie zarządca stadionu planuje zorganizować w 2014 r. „Plan jest taki, że takich wydarzeń będzie więcej niż w roku 2013 r.” – zaznaczył. Już 5 marca na Narodowym odbędzie się mecz towarzyski Polska-Szkocja.

PAP

drukuj