Serie A. Wpadka Juventusu, remis z outsiderem

Juventus Turyn zaledwie zremisował na wyjeździe z Ceseną 2:2 (2:1) w meczu 23. kolejki włoskiej Serie A. Bramki dla mistrzów Włoch strzelali Alvaro Morata i Claudio Marchisio. W barwach gospodarzy trafiali Milan Djurić oraz Franco Brienza.

Niekwestionowanym faworytem spotkania była ekipa Starej Damy. Mimo, że Massimiliano Allegri nie mógł skorzystać z najlepszego snajpera – Carlosa Teveza, Juventus nadal dysponował potężną siłą rażenia.

Cesena-JuventusMecz nie rozpoczął się jednak po myśli Bianconerich. W 17. minucie Gregoire Defrel zagrał przytomnie do Milana Djuricia, a ten nie dał szans Gianluigiemu Buffonowi i niespodziewanie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Podrażnieni goście szybko ruszyli do odrabiania strat i już po dziesięciu minutach na tablicy pojawił się remis. Nicolę Lealiego pokonał Alvaro Morata, któremu asystował niezawodny Poul Pogba. Chwilę później wszystko poszło zgodnie z planem i to Juventus prowadził 2:1. Golkipera gospodarzy celnym uderzeniem pokonał Claudio Marchisio.

Cesena-JuventusPo przerwie do nieśmiałych ataków ruszyli piłkarze Ceseny. Ich upór przyniósł efekt w 70. minucie. Milan Djurić zgrał piłkę głową do Franco Brienzy, a ten precyzyjnym strzałem w róg bramki dał miejcscowym cenny remis. W 81. minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla Starej Damy po zagraniu ręką Stefano Lichiniego. Do futbolówki podszedł gwiazdor turyńskiej drużyny – Arturo Vidal, jednak Chilijczyk nie zdołał zamienić jedenastki na bramkę.

Juventus nadal pozostaje liderem Serie A z siedmioma punktami przewagi nad drugą AS Romą. Cesena plasuje się na dziewiętnastej pozycji.