Siatkówka. Papke nowym prezesem PZPS

Paweł Papke został wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Na stanowisku zastąpił podejrzanego o korupcję Mirosława P. Kandydaturę byłego siatkarza reprezentacji Polski poparło 19 z 20 obecnych na zebraniu członków Zarządu.


Wybór nowego prezesa był możliwy po tym, jak rezygnację ze stanowiska złożył aresztowany Mirosław P. Jego los podzielił dodatkowo były wiceprezes związku – Artur P.

Wcześniejsze spekulacje wśród potencjalnych kandydatów wymieniały jeszcze wiceprezesa PZPS – Witolda Romana oraz prezesa PGE Skry Bełchatów Konrada Piechockiego.

Paweł Papke ma za sobą długą i obfitującą w liczne sukcesy sportowe karierę siatkarską. Na polskich parkietach reprezentował barwy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, AZS-u Olsztyn i Resovii Rzeszów. W latach 1996 – 2003 występował również w kadrze narodowej. W seniorskiej reprezentacji rozegrał 149 spotkań.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl