Polacy za granicą. Arkadiusz Milik show! Hat-trick Polaka w meczu z Angers

Arkadiusz Milik bohaterem ligowego meczu Olympique Marsylia z Angers. Polski napastnik zdobył trzy bramki, w jego zespół zwyciężył aż 5:2. Na chwilę obecną Milik ma na koncie 4 gole w Ligue 1 w bieżącym sezonie.

Pierwszą swoją bramkę w meczu z Angers reprezentant Polski zdobył w 18 minucie, przy stanie 0:2 dla rywali. 28-latek otrzymał mierzone podanie od Matteo Guendouziego i sprytną podcinką nad bramkarzem posłał piłkę do siatki.

Drugi gol Milika padł w 70. minucie. Polski napastnik skierował głową futbolówkę do pustej bramki z kilkunastu metrów. To trafienie wyprowadziło Marsylię na prowadzenie 3:2.

To jednak nie był koniec popisu 28-latka. Milik skompletował hat-tricka w 78. minucie, kiedy to wślizgiem skierował piłkę do siatki gości do sprytnym dograniu w pole karne w wykonaniu Cengiza Undera.

Ostatecznie Olympique zwyciężyło w tym spotkaniu 5:2 i jest wiceliderem ligi francuskiej z dorobkiem 43 punktów.

Bilans strzelecki Arkadiusza Milika w bieżącym sezonie Ligue 1 wynosi 4 gole. Ponadto Polak ma w dorobku 4 bramki w Lidze Europy oraz 5 trafień w Coupe de France.