PlusLiga. Sensacja była blisko, Jastrzębski wyeliminował Cuprum

Bliscy sprawienia sensacji byli siatkarze Cuprum Lubin. Skazywany na porażkę beniaminek PlusLigi uległ na wyjeździe Jastrzębskiemu Węglowi dopiero w pięciu setach 2:3 (12:25, 25:20, 23:25, 25:20, 11:15) w meczu, który decydował o awansie do najlepszej czwórki rozgrywek. Tym samym w walce o finał podopieczni Roberto Piazzy zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów.

Dzisiejsze spotkanie miało zadecydować, która z drużyn uzyska awans do strefy medalowej. Po pierwszym secie wydawało się, że mecz będzie miał jednostronny przebieg, gdyż Jastrzębski, dzięki świetnej postawie w bloku Alena Pajenka oraz skutecznym kontratakom Krzysztofa Gierczyńskiego i Michała Łasko, rozbił rywali różnicą aż 13 punktów (25:12). Podopieczni Gheorghe Cretu nie załamali się jednak takim obrotem sprawy i to oni w drugiej odsłonie meczu nadawali ton boiskowym wydarzeniom, pewnie zwyciężając 25:20. Kolejne dwie partie na przemian wygrywali jastrzębianie (25:23), a następnie lubinianie (25:20).

O wszystkim musiał więc zadecydować tie-break. W nim tylko do zmiany stron obie ekipy toczyły wyrównaną walkę (8:7), później inicjatywę na parkiecie wyraźnie przejęli zawodnicy Roberto Piazzy, którzy między innymi po bloku na Marcelu Gromadowskim oraz asie serwisowym w wykonaniu Mateusza Malinowskiego rozstrzygnęli tego seta (15:11) i cały mecz na swoją korzyść 3:2.

Tym samym Jastrzębski wygrał ćwierćfinałową rywalizację z Cuprumem 2:1, a kolejnym ich rywalem będzie Asseco Resovia Rzeszów, która awans do strefy medalowej uzyskała, dzięki wyeliminowaniu w dwumeczu Cerradu Czarnych Radom (3:2 i 3:0).