LM. Pierwsza porażka Jastrzębskiego

Drużyna Jastrzębskiego Węgla przegrała swój pierwszy mecz w obecnej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Podopieczni Roberto Piazzy ulegli na własnym terenie Lokomotiwowi Nowosybirsk 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 19:25). Dzięki temu zwycięstwu rosyjska ekipa awansowała na pozycję lidera grupy B, wyprzedzając tym samym drużynę ze Śląska.

I set

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Dopiero na pierwszej przerwie technicznej na dwupunktowe prowadzenie wyszli goście (6:8). Po wznowieniu gry Pomarańczowi zaczęli odrabiać straty, między innymi dzięki dobrej grze Michała Masnego. Zagrania Słowaka sprawiały wicemistrzom Rosji sporo problemów, co nadrabiali jednak świetnym serwisem. W końcówce seta miejscowi nawiązali kontakt punktowy z rywalem (21:22). Bardzo dobrze pracował przede wszystkim blok jastrzębian. Gracze Roberto Piazzy po podwójnym odbiciu Oreola Camejo objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta (25:23).

II set

Wyraźnie podrażnieni siatkarze Lokomotiwu z przytupem rozpoczęli kolejną partię (4:7). Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla odpowiadali atakami Zbigniewa Bartmana i Krzysztofa Gierczyńskiego. Mimo dobrej postawy w ofensywie to goście byli na prowadzeniu (10:13). Na drugiej przerwie technicznej prowadzili trzema punktami (13:16). Po powrocie na parkiet kibice mogli podziwiać wspaniałe akcje Bartmana. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy nie zostawili jastrzębianom złudzeń, kto był lepszy i doprowadzili do remisu (20:25).

III set

Goście poszli za ciosem i od mocnego uderzenia rozpoczęli także kolejną część meczu (5:8). Trzecia drużyna ubiegłego sezonu Ligi Mistrzów zaczęła popełniać proste błędy, co tylko rozochociło podopiecznych Andrieja Woronkowa. Jastrzębianie zdołali się pozbierać i doprowadzili nawet do remisu (14:14), jednak goście w końcówce wrzucili kolejny bieg i szybko odjechali, zwyciężając kolejnego seta (20:25).

IV set

Rozpędzeni gracze Lokomotiwu nie zwalniali tempa i czwartą odsłonę spotkania rozpoczęli serią trzech punktów z rzędu (0:3). Pomarańczowi jak w poprzednich setach zdołali się przebudzić i to oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po wznowieniu gry aktywniejsi zaczęli być jednak przyjezdni z Nowosybirska, którzy szybko zdołali wypracować sobie sporą przewagę (11:17). Zawodnicy Jastrzębskiego nie byli w stanie odrobić strat i musieli uznać wyższość wicemistrzów Rosji (19:25).