fot. PAP/Maciej Kulczyński

ME siatkarzy 2019. Kolejny spacerek biało-czerwonych

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą polscy siatkarze na mistrzostwach Europy 2019. Tym razem biało-czerwoni nie dali żadnych szans Czarnogórze, wygrywając 3:0 (25:10, 25:17, 25:19).


O pierwszym secie spotkania można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Podopieczni Vitala Heynena niepodzielnie dominowali na parkiecie i szybko odskoczyli przeciwnikom na bezpieczny dystans punktowy (10:5). Gdy kolejną udaną kontrą na prawym skrzydle popisał się Dawid Konarski, różnica pomiędzy oboma zespołami wzrosła do dziesięciu oczek (17:7). Ostatecznie Polacy wygrali 25:10 po nieczystym odbiciu jednego z Czarnogórców.

W drugiej partii rywale postawili się naszej drużynie nieco bardziej. Kontakt punktowy zawodnicy Veljko Basicia potrafili utrzymać do stanu 11:8. Później biało-czerwoni włączyli wyższy bieg i między innymi dzięki przesuniętej „krótkiej” w wykonaniu Jakuba Kochanowskiego wypracowali sobie zdecydowaną przewagę (19:12). Końcówka nie przyniosła większych emocji. W efekcie mistrzowie świata triumfowali 25:17, a ostatnie słowo należało do Aleksandra Śliwki.

Trzecia odsłona również przebiegała pod wyraźne dyktando ekipy Vitala Heynena. Wyrównana walka trwała jedynie na początku, kiedy po zagrywce Blazo Milicia zrobiło się 8:8. W tym momencie o czas poprosił selekcjoner polskiego zespołu. Krótka przerwa pozytywnie podziałała na jego podopiecznych. Za sprawą udanych akcji Artura Szalupa w ataku oraz Jakuba Kochanowskiego w polu serwisowym biało-czerwoni uzyskali siedmiopunktowe prowadzenie (18:11). Czarnogórcy odrobili jeszcze część strat, ale na więcej nie było już ich stać. Całość zamknął kiwką w środek boiska Dawid Konarski (25:19).

Polacy z kompletem zwycięstw pewnie przewodzą stawce w grupie D mistrzostw Europy 2019. Na zakończenie pierwszej fazy turnieju drużyna Vitala Heynena zmierzy się z Ukrainą. Początek meczu w czwartek (19 września) o godzinie 20:00.

***

Polska Czarnogóra 3:0
(25:10, 25:17, 25:19)

Polska: Karol Kłos (7), Dawid Konarski (13), Wilfredo Leon (7), Marcin Komenda (1), Mateusz Bieniek (4), Aleksander Śliwka (11), Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kochanowski (3) i Artur Szalpuk (6)

Czarnogóra: Gojko Cuk (3), Rajko Strugar (3), Marko Bojić, Marko Vukasinović (10), Milos Culafić (2), Ivan Jecmenica (2), Vojin Cacić (libero) oraz Aleksandar Minić (6), Bozidar Cuk (6) i Blazo Milić (3)

Sport.RIRM

drukuj