fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Piłkarze Juventusu Turyn zrzekli się czterech pensji

Juventus Turyn zaoszczędzi około 90 milionów euro w sezonie 2019/2020. Stanie się tak, gdyż każdy z piłkarzy aktualnego mistrza Włoch zrzekł się całkowicie pensji za marzec, kwiecień, maj i czerwiec.


Z taką sytuację jeszcze nie mieliśmy do czynienia. Kiedy gracze Bayernu Monachium zgodzili się na zredukowanie swoich pensji o 20 procent, a zawodnicy Barcelony z kolei nie chcą nawet słyszeć o jakichkolwiek cięciach finansowych, tak w klubie z Turynu postanowiono pójść o krok dalej.

Jak bowiem możemy przeczytać w specjalnym komunikacie opublikowanym przez aktualnych mistrzów Włoch, piłkarze i sztab szkoleniowy „Starej Damy” całkowicie zrezygnowali z czterech wypłat – za marzec, kwiecień, maj oraz czerwiec.

Szacuje się, że dzięki porozumieniu Juventus zaoszczędzi około 90 mln euro w roku budżetowym 2019/2020. Sam Wojciech Szczęsny, który dwa miesiące temu podpisał nowy kontrakt, zrzekł się 2.31 mln euro, czyli ponad 10 mln zł.

Najwięcej straci oczywiście Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi klub „zabierze” aż 10 mln euro. Przypomnijmy, że pięciokrotny laureat Złotej Piłki jest zdecydowanie najlepiej opłacanym zawodnikiem Serie A. Jego roczna pensja to 31 mln euro.

Sport.RIRM

drukuj