MŚ 2017 piłkarek ręcznych. Rozbudziły apetyty, Szwecja pokonana!

Właśnie tak to miało wyglądać! Biało-czerwone od zwycięstwa rozpoczęły przygodę z mistrzostwami świata w piłce ręcznej. Dziś pokonały faworyzowane Szwedki 33:30.


Pojedynków z reprezentacją Trzech Koron Polki nie wspominają dobrze. Przegrały bowiem trzy ostatnie mecze, w tym dwa o wysoką stawkę – mistrzostwa świata i eliminacje olimpijskie. Tym razem przyszedł czas na rewanż. Forma wciąż rosła, co podopieczne Leszka Krowickiego potwierdziły na turnieju w Craiovie, rozprawiając się z Rumunią, Brazylią i Macedonią.

Od pierwszych minut rywalizacja była bardzo wyrównana. Aktywne były zwłaszcza Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk. Brakowało przestojów, a to dobry sygnał, biorąc pod uwagę ostatnie lata i nerwowe końcówki w najważniejszych meczach biało-czerwonych. Jeszcze przed przerwą nasze panie wypracowały sobie dwie bramki przewagi. Po zmianie stron kontynuowały swój koncert.

Do duetu Kudłacz-Gloc – Achruk dołączyła Joanna Drabik. W pewnym momencie przewaga zawodniczek Leszka Krowickiego wzrosła do siedmiu goli. To pozwoliło na spokojną grę i konsekwencję, które ostatecznie przesądziły o wyniku 33:30. Klasą dla siebie była Kinga Achruk – autorka 9 trafień, najlepsza zawodniczka na boisku.

Zmusiliśmy Szwedki do szukania ciągłych rozwiązań. Zaprezentowaliśmy się znakomicie jako zespół, który walczy w obronie, dobrze gra w kontrataku i ma wiele różnych koncepcji w ataku pozycyjnym – mówił w rozmowie z ZPRP Leszek Krowicki.

To dopiero początek drogi. Biało-czerwone celują w co najmniej powtórzenie ostatnich sukcesów, kiedy to dwukrotnie plasowały się tuż za podium mistrzostw świata. Kolejne spotkanie rozegrają jutro. Tym razem rywalkami będą Czeszki. Początek o godz. 14.00.

* * *

Polska – Szwecja 33:30 (17:15)

Polska: Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik – Kinga Achruk 9, Karolina Kudłacz-Gloc 7, Kinga Grzyb 6, Joanna Drabik 4, Monika Kobylińska 2, Ewa Urtnowska 2, Katarzyna Janiszewska 2, Romana Roszak 1, Joanna Kozłowska, Sylwia Lisewska, Daria Zawistowska, Joanna Szarawaga
Karne: 6/7
Kary: 10 minut

Szwecja: Johanna Bundsen, Filippa Idehn – Olivia Mellegard 5, Nathalie Hagman 5, Isabelle Gullden 5, Jamina Roberts 4, Ulrika Toft Hansen 3, Jenny Alm 3, Emme Ekenman-Fernis 2, Hanna Blomstrand 2, Anna Lagerquist 1, Carin Stroemberg, Daniela Gustin, Johanna Westberg, Sabina Jacobsen
Karne: 4/5
Kary: 8 minut

Sport.RIRM

drukuj