ME 2016. Polki z nadziejami na medal

W najbliższą niedzielę ruszają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. 16osobowy skład na turniej ogłosił trener reprezentacji Polski Leszek Krowicki. W pierwszej rundzie rywalizacji białoczerwone zmierzą się z Francuzkami, Niemkami i Holenderkami.


Aby zagrać na mistrzostwach, polskie szczypiornistki musiały solidnie zaprezentować się w eliminacjach. Ze swoich zadań wywiązały się znakomicie, a raz udało im się nawet pokonać faworyzowane Węgierki. Awans na turniej zagwarantowało im drugie miejsce w tabeli grupy piątej – przed Słowacją i Finlandią. W ostatnich tygodniach biało-czerwone szlifowały formę na mistrzostwa. Sporo satysfakcji dostarczył im minimalnie przegrany pojedynek z Hiszpankami (18:22) – srebrnymi medalistkami imprezy z 2014 roku.

Graliśmy przez ponad 40 minut w mojej ocenie bardzo dobre zawody. Przede wszystkim nasza formacja obronna prezentowała się w tym meczu świetnie, w pierwszej połowie bardzo dobrze broniła nasza bramkarka. Generalnie jak mówię było to bardzo dobre spotkanie z naszej strony – mówi szkoleniowiec reprezentacji Polski Leszek Krowicki.

Na turnieju nie wystąpi zmagająca się z urazem Karolina Kudłacz-Gloc. Pod jej nieobecność obowiązki kapitan pełnić będzie Kinga Achruk. To jest piłka ręczna, każdy ma równe szanse – podkreśla rozgrywająca polskiego zespołu.

Trzeba będzie pokazać na boisku charakter, siłę woli, walkę i po prostu będziemy gryźć parkiet – zaznacza Kinga Achruk.

Zmagania na mistrzostwach Europy biało-czerwone rozpoczną od niedzielnego meczu z Francuzkami. W pierwszej rundzie turnieju podopiecznie Leszka Krowickiego spotkają się jeszcze z Holenderkami i Niemkami.


TV Trwam News/Sport.RIRM

drukuj