fot. PAP/EPA

Liga Narodów. Polska poznała rywali

Mistrzowie Europy Portugalczycy i wielcy nieobecni najbliższego mundialu Włosi – z tymi drużynami polscy piłkarze zmierzą się w Lidze Narodów. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja Niemiec z Francją oraz batalia w grupie A4, w której znalazły się Hiszpania, Anglia i Chorwacja.


Liga Narodów to nie tylko możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z potencjalnie równorzędnymi rywalami, ale także ostatnia deska ratunku dla tych, którzy nie wywalczą awansu na najbliższe Euro w oficjalnych eliminacjach. Do rozdania pozostaną jeszcze cztery miejsca. Do ostatecznej rozgrywki przystąpi 16 drużyn – po 4 z każdej dywizji.

Polskę w trakcie losowania reprezentowała delegacja PZPN z selekcjonerem Adamem Nawałką na czele. Los okazał się dla Polaków sprzyjający. Biało-czerwoni będą mieli okazję do rewanżu za ćwierćfinał ostatniego Euro. W Lidze Narodów ich rywalem będą bowiem mistrzowie Starego Kontynentu – Portugalczycy. Równie ciekawie zapowiada się starcie naszych piłkarzy z Włochami, wielkimi nieobecnymi nadchodzącego mundialu.

W innych grupach Ligi A sporych emocji powinien dostarczyć pojedynek mistrzów świata Niemców z wicemistrzami Europy – Francuzami. Na trudnych rywali trafiła Hiszpania, która zmierzy się z Anglią i Chorwacją. W Grupie A2 znaleźli się rewelacyjni Islandczycy. Uczestnicy ostatnich MŚ i ME tym razem spróbują swoich sił w starciach z Belgią i Szwajcarią.

Liga Narodów ma zastąpić pojedynki towarzyskie. Polska rozegra cztery spotkania (mecz i rewanż z Portugalią i Włochami). UEFA wyznaczyła sześć terminów – po dwa we wrześniu, październiku i listopadzie.

* * *

Liga A
Grupa A1:
Niemcy, Francja, Holandia
Grupa A2: Belgia, Szwajcaria, Islandia
Grupa A3: Portugalia, Włochy, Polska
Grupa A4: Hiszpania, Anglia, Chorwacja

Liga B
Grupa B1:
Czechy, Ukraina, Słowacja
Grupa B2: Turcja, Szwecja, Rosja
Grupa B3: Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina, Austria
Grupa B4: Dania, Irlandia, Walia

Liga C
Grupa C1:
Szkocja, Albania, Izrael
Grupa C2: Węgry, Grecja, Finlandia, Estonia
Grupa C3: Słowenia, Norwegia, Bułgaria, Cypr
Grupa C4: Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Litwa

Liga D
Grupa D1:
Gruzja, Łotwa, Kazachstan, Andora
Grupa D2: Białoruś, Luksemburg, Mołdawia, San Marino
Grupa D3: Azerbejdżan, Wyspy Owcze, Malta, Kosowo
Grupa D4: Macedonia, Armenia, Lichtenstein, Gibraltar

Sport.RIRM

drukuj