Liga Konferencji. Śląsk zwyciężył na wyjeździe z Paide Linnameeskond

Śląsk Wrocław w ramach pierwszej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy pokonał na wyjeździe Paide Linnameeskond (2:1). Bramki dla polskiej drużyny zdobyli Fabian Piasecki oraz Mark Tamas.

Wrocławianie meczem w Estonii rozpoczęli pierwszą rundę eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Rywalem Śląska w dwumeczu jest drużyna Paide Linnameeskond, która w ubiegłym sezonie zakończyła ligę na drugim miejscu.

Polski zespół musiał rozpocząć europejską rywalizację bez trenera Jacka Magiery. Otrzymał on pozytywny wynik testu na COVID-19. Tymczasowo obowiązki pierwszego trenera przejął więc Tomasz Łuczywek, drugi szkoleniowiec Śląska.

Polacy dobrze rozpoczęli mecz. Od początku przejęli inicjatywę i próbowali przedostać się pod bramkę rywali. Ich dośrodkowania i strzały były jednak nieudane. Z czasem tempo gry opadło. Dopiero w 38. minucie doszło do klarownej sytuacji na zdobycie gola. Waldemar Sobota dobrze odnalazł się w polu karnym i stanął „oko w oko” z golkiperem rywali. Kapitalną interwencją popisał Mikhel Aksalu, dzięki któremu na tablicy świetlnej wciąż widniał bezbramkowy remis.

Po godzinie gry trener Tomasz Łuczywek zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Sebastian Bergier, a w jego miejsce pojawił się Fabian Piasecki. Po kilku minutach okazało się, że był to bardzo dobry ruch. Patryk Janasik zagrał płasko z prawej strony w „szesnastkę”. Piłka trafiła do nowo wprowadzonego napastnika, a ten z kilku metrów wpisał się na listę strzelców.

Odpowiedź Estończyków przyszła w 77. minucie. Abdul Razak Yusif dośrodkował z narożnika pola karnego. Centrę przeciął Wojciech Golla. Defensor zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że umieścił futbolówkę we własnej bramce.

Wrocławianie jednak nie zrezygnowali z walki o zwycięstwo. Przyniosło to efekt tuż przed końcem podstawowego czasu gry. Krzysztof Mączyński krótko rozegrał rzut rożny, po czym ostro dośrodkował. Walkę o piłkę wygrał Mark Tamas i pewnym strzałem głową doprowadził do zwycięstwa.

Śląsk jest teraz w znacznie lepszej sytuacji przed meczem rewanżowym. Przypomnijmy, że nie obowiązuje już zasada goli strzelonych na wyjeździe. Drugie spotkanie między tymi drużynami odbędzie się 15 lipca o godz. 21.00.