Ekstraklasa. Zwycięstwo Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław

17. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się od wygranej Stali Mielec z Wisłą Płock (2:1). W drugim piątkowym spotkaniu Górnik Zabrze ograł u siebie Śląsk Wrocław (3:1).

Rywalizację w Mielcu zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Stal mogła wyjść na prowadzenie już w 10. minucie, ale Maksymilian Sitek z okolic „szesnastki” trafił w poprzeczkę. Niedługo później Radosław Cielemęcki sfaulował w polu karnym Marcina Flisa. Arbiter po wideoweryfikacji wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się natomiast Grzegorz Tomasiewicz. Tuż przed przerwą Sitek podał do Mateusza Maka. Ten stanął oko w oko z golkiperem rywali i wygrał to starcie, podwyższając na 2:0.

Wisłę stać było jedynie na jednego gola. W 89. minucie Rafał Strączek odbił uderzenie głową Łukasza Sekulskiego, ale był bezradny wobec dobitki Marko Kolara. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę zobaczył Dominik Furman. Nie wpłynęło to na losy spotkania i ostatecznie Stal zwyciężyła 2:1.

***

W drugim piątkowym meczu Górnik Zabrze podejmował drużynę Śląska Wrocław. Strzelanie na Stadionie im. Ernesta Pohla rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie. Worek z bramkami otworzył Bartosz Nowak, który wykończył dogranie Roberta Dadoka. Chwilę później Nowak wykorzystał zamieszanie w polu karnym i podwyższył prowadzenie. W 79. minucie Piotr Krawczyk ruszył lewą strona i przeniósł piłkę na drugą stronę „szesnastki”. Lukas Podolski minął jednego z obrońców i huknął, nie dając bramkarzowi szans na interwencję.

W 83. minucie odpowiedzieli podopieczni Jacka Magiery. Drużyna Śląska wywalczyła rzut wolny. Do jego wykonania podszedł Adrian Łyszczarz. 22-letni zawodnik pięknym strzałem zapewnił wrocławianom honorowego gola.

Taki rezultat sprawił, że siódmy Górnik zrównał się punktami w tabeli z szóstym Śląskiem. Obie ekipy uzbierały po 24 „oczka”, jednak zabrzanie wciąż mają do rozegrania zaległe spotkanie.