Liga Europy. Chelsea z trofeum

Chelsea pokonała Arsenal w finale piłkarskiej Ligi Europy. Do wygranej The Blues poprowadził duet Eden Hazard – Olivier Giroud.

Arsenal miał o co walczyć. Celem – obok trofeum – był też występ w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Chelsea udział w Champions League miała zapewniony.

Długo żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Gdy wreszcie udało się przebić przez szyki obronne rywala, na wysokości zadania stawali najpierw Petr Cech, a potem Kepa Arrizabalaga.

Prawdziwych emocji piłkarze dostarczyli nam dopiero po przerwie. W 49. minucie piłka trafiła do Emersona, a jego płaskie dośrodkowanie wykorzystał Olivier Giroud. Uderzenie w kierunku bliższego słupka było poza zasięgiem Cecha. Po godzinie gry było już 2:0. Arsenal stracił futbolówkę przy wyprowadzaniu jej z własnej połowy. Z akcją ruszył Eden Hazard. Podanie Belga wykończył Pedro.

Kanonierzy nie potrafili się otrząsnąć. W kolejnej akcji piłka trafiła do Oliviera Girouda. Francuz potrafił się właściwie zastawić. Ainsley Maitland-Niles uciekł się do faulu, a arbiter wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Eden Hazard. Arsenal był na deskach. Mógł tylko pokusić się o honorowe trafienie. W 70. minucie udało się Alexowi Iwobiemu. To do niego trafiła bezpańska futbolówka wybita przez obrońców. Iworyjczyk bez zastanowienia huknął w okienko zza pola karnego.

Chelsea wciąż było mało. Wygraną przypieczętowała za sprawą duetu Giroud – Hazard. Tym razem Francuz podał do Belga, który nie miał problemów z pokonaniem Petra Cecha. Skończyło się na 4:1.

The Blues po raz drugi w historii wygrali Ligę Europy. Wcześniej dokonali tego w 2013 roku.