fot. ETOTO TV

Redakcja Sportowa Radia Maryja wygrała w 18 odc. „Quizu pod napięciem”

Było już zero do czterech, ale naszym udało się odwrócić losy pojedynku. Dziennikarze z Redakcji Sportowej Radia Maryja wzięli udział w „Quizie pod napięciem”. Decydowała sportowa wiedza. I to ona pozwoliła nam zgarnąć puchar w starciu z niepokonanym do tej pory duetem.

Mateusz Borek i Tomasz Smokowski z Polsatu Sport mogli mieć obawy.

– Jedna drużyna jednak zagra z boską pomocą – powiedział na początku pojedynku komentator sportowy Mateusz Borek.

Ale początek wcale tego nie pokazywał. Było już jak w pamiętnym finale Ligi Mistrzów z 2005 roku, pomiędzy Liverpoolem i Milanem.

– Ale żeście wystartowali… trzy do zera, 3:0, panowie – komentował prowadzący Michał Pol.

Później przewaga Mateusza Borka i Tomasza Smokowskiego jeszcze wzrosła. I przy zero do czterech, rywale wreszcie popełnili błąd. Padło pytanie o Termalikę i jej liczbę sezonów w Ekstraklasie. Straty udało się odrobić. Najpierw przy pytaniu o transfer Virgila van Dijka. Później przy pytaniu o zespół, który przerwał serię meczów bez porażki Arsenalu Londyn.

Było cztery do czterech. Zdecydowała emocjonująca końcówka. I tym razem refleks był po stronie redakcji sportowej Radia Maryja. Padło zagadnienie: „Jak nazywa się piłkarz, który na mundialu w 2006 roku w jednym meczu otrzymał trzy żółte…”.

– Josip Simunić – odpowiedzieli zgodnie Łukasz Brzeziński i Wojciech Papuga przed dokończeniem pytania.

Wojtek i Łukasz wygraną przypieczętowali, gdy padło pytanie o kapitana reprezentacji Francji.

– Hugo Lloris – padła odpowiedź ze strony Redakcji Sportowej Radia Maryja.

– Jest, wygrywacie, coś nieprawdopodobnego! Ja nie wiem, pomoc „z góry”, wiara – komentował Michał Pol.

Quizy z udziałem najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego dziennikarstwa sportowego można śledzić w internecie. Kolejny odcinek z udziałem Redakcji Sportowej Radia Maryja 3 czerwca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj