Min. Bańka: Sport ma moc łączenia nawet najbardziej zwaśnionych narodów

Sport ma moc łączenia nawet najbardziej zwaśnionych narodów – powiedział na otwarciu Forum Innowacyjnej Pomocy Humanitarnej minister sportu i turystyki Witold Bańka. Dodał, że dzieci dotknięte konfliktami zbrojnymi mają także potrzebę edukacji i sportu.

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wziął udział w otwarciu Forum Innowacyjnej Pomocy Humanitarnej, które odbywa się w Warszawie na Stadionie PGE Narodowym. Podczas otwarcia Forum zwrócił uwagę, że miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo.

„Sport ma w sobie wiele pięknych wartości (…), to jest wychowywanie najmłodszych, to jest budowanie takiej świadomości wśród ludzi, że szlachetna, piękna rywalizacja kształtuje na lata, ale sport jest także wyjątkowy, ponieważ to właśnie w trakcie igrzysk olimpijskich – taka zawsze była zasada – ustawały wszelkie konflikty, wszystkie wojny. To sport miał tę moc łączenia nawet tych niezwykle zwaśnionych narodów, które nie znajdowały żadnej części wspólnej” – powiedział Witold Bańka.

Szef resortu sportu i turystyki zwrócił uwagę, by udzielając pomocy humanitarnej w miejscach konfliktów nie zapominać o tym, że oprócz pierwszych potrzeb, które trzeba zaspokoić osoby dotknięte konfliktami mają także potrzeby rozwojowe – potrzebę edukacji, ale też potrzebę sportu.

„Nie bez przyczyny wieloma ambasadorami pomocy humanitarnej są także znane osobistości ze świata sportu, jak choćby Robert Lewandowski, który jest ambasadorem UNICEF” – dodał.

Witold Bańka podziękował także przedsiębiorcom, którzy angażu się w pomoc humanitarną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl