Liga Konferencji Europy. Wyjazdowy remis Lecha z Hapoelem

W ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Lech Poznań zremisował na wyjeździe izraelskim Hapoelem Beer Szewa (1:1). Bramkę dla „Kolejorza” zdobył Filip Szymczak. W kolejnym spotkaniu europejskich pucharów polski zespół zmierzy się z Austrią Wiedeń.

W meczu rozgrywanym w Poznaniu zespół prowadzony przez Johna van den Broma podzielił się punktami z Hapoelem (0:0). Różnica w tabeli między zespołami wciąż wynosiła więc dwa punkty. Lech w rewanżu nie mógł przegrać, aby utrzymać się na drugim miejscu. Cel minimum udało się zrealizować, choć walka o awans do dalszej części rozgrywek Ligi Konferencji Europy będzie trwała do ostatniej kolejki.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Już w 2. minucie mogli pokonać bramkarza. Rotem Hatuel w sytuacji sam na sam z Filipem Bednarkiem przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Do zmiany rezultatu doszło nieco później. Joel Pereira we własnym polu karnym sfaulował Shaai Eliasa, za co arbiter podyktował „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Tomer Hemed.

„Kolejorz” próbował odpowiedzieć za sprawą Michała Skórasia i Filipa Szymczaka. Ich próby minimalnie mijały słupek. Piłkarze z Beer Szewy byli konkretniejsi. W 37. minucie mogli podwyższyć prowadzenie, ale uderzenie Hemeda spoczęło na poprzeczce. Przyjezdni nie poddawali się, co zaowocowało wyrównaniem. Po rzucie rożnym futbolówkę zagrał Filip Dagerstal, a z bliskiej odległości do siatki skierował ją Szymczak.

Druga odsłona była spokojniejsza. Najgroźniejszą akcję przeprowadzili w niej poznaniacy. W 82. minucie ruszyli oni do kontrataku. Kristoffer Velde próbował zagrać do Joao Amarala. Podanie było jednak nieudane, przez co Portugalczyk stracił szansę na pojedynek sam na sam z golkiperem. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się więc remisem 1:1.

W innym meczu grupy C Austria Wiedeń przegrała z Villarrealem (0:1). Hiszpanie zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i awansowali do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Zespół, który zajmie drugie miejsce, zmierzy się w 1/16 z drużyną z trzeciego miejsca w grupie Ligi Europy.