Liga Mistrzów. Dwa gole Lewandowskiego zapewniły remis w meczu z Interem

FC Barcelona zremisowała na własnym stadionie z Interem Mediolan (3:3) w ramach 4. kolejki Ligi Mistrzów. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski. Sytuacja katalońskiego zespołu w grupie C znacznie się skomplikowała. Awans do kolejnej fazy zapewnił sobie natomiast Bayern Monachium, a także Napoli i FC Brugge.

„Blaugrana” w bieżącej edycji Ligi Mistrzów radzi sobie bardzo słabo. Na pierwsze trzy mecze wygrała tylko jeden, z Viktorią Pilzno (5:1). Przegrała przy tym spotkania z Bayernem Monachium (0:2) i Interem Mediolan (0:1). Istotne więc było, aby w meczu rewanżowym z Włochami zdobyć komplet punktów. Tak się jednak nie stało. Choć jako pierwszy do siatki rywali trafił Ousmane Dembele, to później Katalończycy musieli dwukrotnie musieli gonić wynik. I dwukrotnie pomógł w tym Robert Lewandowski. Snajper najpierw wyrównał w 82. minucie (2:2), a w doliczonym czasie gry odpowiedział na trafienie Robina Gosensa (3:3). Nie pomogło to jednak znacząco ekipie Xaviego. Obecnie FC Barcelona zajmuje 3. miejsce w grupie C z dorobkiem czterech punktów. Drugi Inter ma 7 „oczek”, a kolejne spotkanie rozegra z Viktorią Pilzno i jeśli je wygra, awansuje do kolejnej rundy.

Pewny awansu do 1/8 finału jest z tej grupy już Bayern. Były klub Lewandowskiego po zwycięstwie na wyjeździe nad Viktorią Pilzno (4:2) zgromadził komplet zwycięstw.

***

Powody do radości może mieć także utrzymujący wysoką formę Piotr Zieliński. Jego Napoli w grupie A pokonało u siebie Ajax Amsterdam (4:2). Tym samym wywalczyła awans do 1/8 finału. Przy pierwszym golu dla gospodarzy polski pomocnik zaliczył efektowną asystę, lobując holenderską linię obrony. Efektownym trafieniem głową popisał się wtedy Meksykanin Hirving Lozano.

W 16. minucie na 2:0 podwyższył Giacomo Raspadori. Tuż po przerwie kontaktową bramkę dla Ajaksu zdobył Davy Klaassen, ale w 62. minucie gospodarze znów prowadzili różnicą dwóch goli za sprawą skutecznego wykonania rzutu karnego przez Khviche Kvaratskhelie. Emocji wciąż nie brakowało. W 83. minucie kontaktową bramkę dla holenderskiego zespołu zdobył z jedenastu metrów Steven Bergwijn, lecz w końcówce spotkania – po ogromnym błędzie defensywy gości – wynik na 4:2 ustalił Victor Osimhen.

Wieczorem piłkarze Rangers przegrali z Liverpoolem aż 1:7, choć prowadzili od 17. minuty. Z czasem „The Reds” zaczęli łapać rytm, a gdy już ten został osiągnięty, Szkoci nie mieli szans. Popis umiejętności zaprezentował przede wszystkim Mohamed Salah, który po wejściu z ławki strzelił trzy gole. Egipcjanin dokonał tego w ciągu 6 minut i 12 sekund, co jest najszybszym hat-trickiem w historii LM.

Pewne awansu Napoli zgromadziło 12 punktów. Bliski wyjścia z grupy jest też Liverpool – 9 „oczek; Ajax ma trzy, a Rangers pozostają bez punktu.

***

Z grupy B do kolejnej rundy awansował w środę rewelacyjnie spisujący się FC Brugge, który zremisował na wyjeździe z Atletico Madryt (0:0). Belgijski zespół z 10 punktami jest liderem po czterech kolejkach. Co warte zaznaczenia, drużyna osiągnęła to bez straty gola. Atletico zgromadziło dotychczas 4 „oczka” i zajmuje trzecią pozycję. Wiceliderem z sześcioma punktami jest FC Porto, które pokonało na wyjeździe 3:0 ostatni w tabeli Bayer Leverkusen.

***

W grupie D Tottenham Hotspur pokonał Eintracht Frankfurt (3:2), a Sporting Lizbona przegrał z Olympique Marsylia (0:2). W tabeli prowadzi londyński zespół (7 puntków), przed OM i Sportingiem (po 6 „oczek”) oraz Eintrachtem (4 pkt).

Dzień wcześniej pierwszymi klubami, które zapewniły sobie awans, zostały Manchester City oraz broniący trofeum Real Madryt.