fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Manchester City wykluczony z europejskich pucharów na dwa sezony!

Manchester City został wykluczony z udziału w europejskich pucharach na dwa najbliższe sezony. To kara, jaką UEFA nałożyła na angielski klub, za naruszenie zasad Finansowego Fair Play.


Jak możemy przeczytać w piątkowym oświadczeniu Izby Orzekającej UEFA, Manchester City dopuścił się „poważnych uchybień” w procesie licencyjnym i przestrzegania regulacji Finansowego Fair Play. Angielski zespół naruszył przepisy w latach 2012-2106.

– W związku z dochodzeniem, które zostało przeprowadzane przez Izbę Kontroli Finansowej UEFA pod przewodnictwem Jose da Cunha Rodriguesa, klub został poinformowany o ostatecznej decyzji – napisano w komunikacie.

W efekcie „Obywatele” zostali wykluczeni z gry w europejskich pucharach na sezony 2020/2021 oraz 2021/2022. W bieżących rozgrywkach kara ta jeszcze nie obowiązuje. Podopieczni Pepa Guardioli będą mogli zatem przystąpić do dwumeczu z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ponadto na klub nałożono grzywnę w wysokości 30 mln euro.

Władze Manchesteru City oświadczyły, że „są rozczarowane, ale nie zaskoczone piątkowym wyrokiem UEFA”. Zapowiedziały natychmiastowe skorzystanie ze ścieżki odwoławczej. Apelację rozpatrzy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie.

Sport.RIRM

drukuj