Formuła 1. Max Verstappen i George Russell wystartują z pierwszego rzędu w Katarze

Holender Max Verstappen z Red Bulla zwyciężył kwalifikacje do niedzielnego wyścigu w Katarze. Tuż za nim na Losail International Circuit znajdzie się Brytyjczyk George Rusell z Mercedesa, a trzecie miejsce zajął jego zespołowy kolega – Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu odbyły się w piątek ze względu na to, iż 17. runda mistrzostw świata Formuły 1 zawiera w sobie format sprinterski. W sobotę więc mają odbyć się kwalifikacje do sprintu oraz sprint. Max Verstappen zdominował  kwalifikacje do wyścigu, uzyskując czas 1.23,778. Wyprzedził on George Russella 0,441 s, a Lewisa Hamiltona o 0,527. Holender jest bliski zdobycia tytułu mistrza świata. Kierowca Red Bulla musi zdobyć trzy punkty więcej od Meksykanina Sergio Pereza. Jeśli to zrobi, po raz trzeci z rzędu znajdzie się na samej górze klasyfikacji kierowców.

Blisko znalezienia się w czołówce byli kierowcy McLarena – Lando Norris oraz Oscar Piastri. Czasy obu zawodników zostały jednak skasowane przez przekroczenie limitów toru. Największą niespodzianką kwalifikacji był natomiast Valtteri Bottas. Fin jeżdżący w barwach Alfy Romeo zakwalifikował się do Q3, zostawiając w Q2 m.in. Sergio Pereza z Red Bulla czy Carlosa Sainza z Ferrari.

Sobotni sprint zaplanowano na godz. 19.30 czasu polskiego. Z kolei wyścig wystartuje w niedzielę o godz. 19.00.