Liga Konferencji Europy. Legia nie potrafiła odwrócić losów meczu z AZ grając w przewadze

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:1 w meczu 2 kolejki piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. Stołeczny zespół przez nieco ponad 20 minut grał w przewadze jednego zawodnika, jednak nie potrafił skorzystać z tej okoliczności.

Legioniści zmagania w fazie grupowej LKE rozpoczęli od zaskakującego, ale zasłużonego zwycięstwa nad Aston Villą 3:2. Holendrzy natomiast sensacyjnie przegrali ze Zrinjskim Mostar 3:4, prowadząc w tym spotkaniu 3:0.

Goście szybko, bo już w 5 minucie, skierowali piłkę do siatki rywala. Trafienie nie zostało jednak uznane – Marc Gual uderzył na bramkę AZ, futbolówka została zblokowana przez obrońców i trafiła pod nogi Tomasa Pekharta, który kopnął do siatki znajdując się na pozycji spalonej. W 25. minucie swoją szansę mieli Holendrzy, jednak po strzale Davida Wolfe z bliskiej odległości skutecznie interweniował Kacper Tobiasz. W odpowiedzi po zagraniu Pawła Wszołka sprzed pola karnego uderzał Josue, jednak bramkarz rywali pewnie chwycił piłkę. W doliczonym czasie gry do futbolówki wybitej po rzucie rożnym dopadł Bartosz Slisz, jednak jego uderzenie minęło bramkę AZ. Gracze z Alkmaar odpowiedzieli próbą Vangelisa Pavlidisa w boczną siatkę.

W 52. minucie gospodarze znaleźli sposób na rozmontowanie defensywy ekipy Kosty Runjaicia. Po centrze z lewej strony boiska pojedynek główkowy z Patrykiem Kunem wygrał Dani de Wit, zgrywając piłkę w kierunku Pavlidisa, a Grek uprzedził Radovana Pankova i z bliska wepchnął piłkę do siatki. 10 minut później sam na sam z Tobiaszem wyszedł de Wit, jednak lepszy w tej sytuacji okazał się bramkarz stołecznego zespołu. Od 67. minuty AZ grało w osłabieniu. Bezpośrednią czerwoną kartkę za kopnięcie rywala w twarz obejrzał Mayckel Lahdo. Po tym wydarzeniu trener Runjaic dokonał ofensywnych zmian w nadziei na odwrócenie przez Legię losów spotkania. Czas mijał, jednak goście nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. Jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 87. minucie, kiedy to po zagraniu Gila Diasa uderzał Blaz Kramer, jednak zrobił to zbyt lekko i golkiper Holendrów nie miał problemu z interwencją.

Dzięki wygranej AZ ma tyle samo punktów w tabeli co Legia. Drużyna ze stolicy Polski kolejny mecz Ligi Konferencji Europy rozegra 26 października. Zmierzy się na wyjeździe ze Zrinjskim Mostar.