fot. PAP/Panoramic

Formuła 1. Kierowcy Red Bulla wciąż niepokonani, Max Verstappena zwyciężył w Miami

Grand Prix Miami nie przyniosło niespodzianek. Zwycięstwo wywalczył Max Verstappen z Red Bulla. Na drugim miejscu znalazł się Sergio Perez. Obaj kierowcy są jedynymi zwycięzcami tegorocznych wyścigów. Ostatnie miejsce na podium zajął Fernando Alonso.


Kwalifikacje do GP Miami przyniosły kilka ciekawych rozstrzygnięć. Do ostatniej rundy nie awansował Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa. Z kolei w Q3 czerwona flaga – wywołana przez Charlesa Leclerca z Ferrari – sprawiła, że wielu kierowców nie mogło poprawić swoich wyników. To sprawiło, że w niedzielę Max Verstappen startował dopiero z 9. miejsca.

To nie przeszkodziło jednak kierowcy Red Bulla w ostatecznym zwycięstwie. Holender jechał pewnie, bez większych problemów mijając kolejnych rywali. Straty do zespołowego kolegi zostały zniwelowane na 10 okrążeń przed końcem wyścigu. Walka z Meksykaninem była krótka. Verstappen wyszedł na prowadzenie i dowiózł je do końca. W międzyczasie zbudował ponad pięciosekundową przewagę nad Perezem.

„To był samotny wyścig, ale wcale nie było łatwo” – powiedział Max Verstappen.

Na trzecim miejscu uplasował się Hiszpan Fernando Alonso z zespołu Aston Martin.

Niespodzianką może być 7. miejsce Charlesa Leclerca. Monakijczyk przez długi czas walczył z Kevinem Magnussenem z Haasa. Walka była emocjonująca, ale negatywnie wpłynęła na końcowy wynik kierowcy Ferrari.

Zawodnicy Red Bulla wygrali wszystkie dotychczasowe wyścigi w sezonie 2023. Verstappen triumfował trzykrotnie, a Perez dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium. Dublet zanotowali już po raz czwarty.

Sport.RIRM

drukuj