fot. https://twitter.com/nikita_mazepin

Włochy: zamrożono majątek byłego kierowcy Formuły 1 i jego ojca – rosyjskiego oligarchy

We Włoszech zamrożono wart 105 mln euro majątek byłego rosyjskiego kierowcy Formuły 1, Nikity Mazepina, a także jego ojca. Oligarcha Dmitrij Mazepin jest bowiem objęty sankcjami Unii Europejskiej – poinformowała w poniedziałek agencja Ansa. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji Mazepin junior w marcu został wykluczony z zespołu Haas.


Włoska Gwardia Finansowa zajęła nieruchomość w miejscowości Portisco w prowincji Olbia na Sardynii. Jak wyjaśniła Ansa, kompleks budynków jest zapisany na powiązaną z Mazepinami zagraniczną firmę.

Dmitrij Mazepin to białorusko-rosyjski biznesmen, większościowy udziałowiec i prezes Uralchem, jednego z największych w Rosji producentów nawozów mineralnych i saletry amonowej. Był sponsorem amerykańskiego zespołu Formuły 1 – Haas, w którym jeździł jego syn.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl