fot. PAP/EPA

Formuła 1. Nowa nagroda dla najczęściej wyprzedzających

Władze Formuły 1 w oficjalnym komunikacje ogłosiły nową nagrodę dla kierowców. Otrzyma ją zawodnik, który w ciągu sezonu będzie najczęściej wyprzedzał swoich rywali. Pomysł ma uatrakcyjnić wyścigi „królowej motorsportu”.


Po jedenastu wyścigach Formuły 1 liderem klasyfikacji generalnej kierowców jest Lewis Hamilton (195 punktów). Tuż za nim plasuje się Max Verstappen (187 punktów), a podium uzupełnia Lando Norris (113 punktów). Na chwilę obecną żaden z nich nie otrzymałby Crypto.com Overtake Award, bo tak nazywa się nowa nagroda. W komunikacie ogłaszającym wprowadzenie trofeum poinformowano bowiem, że w bieżącym roku najwięcej wyprzedzeń zanotował Sebastian Vettel z zespołu Aston Martin. Nie podano jednak dokładnych statystyk dotyczących tego aspektu ścigania.

„Nie chodzi jedynie o uatrakcyjnienie rywalizacji, ale także docenienie niezwykłej odwagi kierowców, którzy wykonują odważne ruchy, by dążyć do sukcesu” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Władze Formuły 1 poinformowały, że w związku z wprowadzeniem nowej nagrody podczas wyścigu kibice będą mogli oglądać nowe grafiki przedstawiające przeprowadzone wyprzedzenia, a także sygnalizujące momenty, w których kierowca ma możliwość wykonania takiego manewru.

Sport.RIRM

drukuj